حمید قنبری خبر داد؛

قطعه هفتم پروژه همساز منتشر گردید

قطعه هفتم پروژه همساز منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی از انتشار هفتمین قطعه پروژه موسیقایی همساز همزمان با روز جهانی موسیقی اطلاع داد.


دریافت 6 MB
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی از انتشار هفتمین قطعه پروژه موسیقایی «همساز» همزمان با روز جهانی موسیقی اطلاع داد و اظهار داشت: هفتمین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» با همنوازی سازهای تمبک و طبلا و با هنرمندی درشن جوتسی آنند، نوازنده نام آشنای هندی تنظیم شده است.
وی در ارتباط با این قطعه خاطرنشان کرد: این همنوازی مشترک سال قبل در فستیوال هند و ایران به دعوت یونسکو به اجرا درآمده بود. این فستیوال با عنایت به شیوع کرونا به صورت آنلاین و با شعار سلامت ذهن و بدن در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰ برگزار شد و این دفعه همنوازی طبلا و تمبک بعنوان هفتمین قطعه از پروژه «همساز» منتشر می شود.
قنبری در ارتباط با روز جهانی موسیقی اظهار نمود: این روز مصادف با ۳۱ خرداد است و طی آن موسیقیدانان و نوازندگان سراسر دنیا با هدف ترویج صلح و آرامش به اجرای کنسرتهای باکیفیت و در عین حال مجانی برای همه مردم می پردازند.
وی به مشابهت معنایی سازهای شرق اشاره نمود و اضافه کرد: ساز طبلا مهم ترین ساز کوبه ای شبه قاره هند شامل ۲ طبل کوچک و بزرگ با نامهای دایان و بایان است که در هفتمین قطعه «همساز» با مهم ترین ساز کوبه ای ایرانی، تمبک، همراه خواهد شد.
در قالب پروژه «همساز»، تا کنون قطعاتی با همراهی سازهای تنبک، ناقاره، دف، بندیر، تاکینگ درام، پیپا (ساز باستانی کشور چین)، تمبوریم، پاندیرو و کویی کا (از سازهای کوبه ای برزیلی) و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی نیا، پدرام خاورزمینی، ژائو ژوچان و الکساندر جسوس انتشار یافته است.


منبع:

1400/04/03
15:13:20
5.0 / 5
800
تگهای خبر: ساز , كنسرت , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو