شاهكار رامبرانت بازسازی شد

شاهكار رامبرانت بازسازی شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو بخش هایی از نقاشی مشهور «رامبرانت» که مدت ها قبل از تابلو جدا شده بود حالا با کمک فناوری پیشرفته بازسازی شده است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، تابلو نقاشی «گشت شبانه» اثر «رامبرانت» از همان زمان که در سال ۱۶۴۲ خلق شد بعنوان یک نماد ملی هلند شناخته شده است، اما حتی چنین اهمیت و جایگاهی هم نتوانست از این اثر به خوبی محافظت کند.
در سال ۱۷۱۵ بخش هایی از این نقاشی بزرگ از هر چهار وجه جدا شد تا امکان نصب آن بین دو در ساختمان اصلی آمستردام فراهم گردد. بخش های جداشده تابلو نقاشی گم شدند و نقاشی اصلی هم از قرن نوزدهم در موزه ملی آمستردام، در مرکز ساختمان این موزه به معرض نمایش گذاشته شده است.
حالا برای اولین بار در سه قرن اخیر این امکان برای عموم مردم فراهم گشته است تا تصویر و ابعاد واقعی این نقاشی را ببینند.


مسئولان موزه ملی آمستردام با استفاده از فناوری های پیشرفته همچون فناوری های در رابطه با اسکن و هوش مصنوعی توانستند بخش های جداشده این نقاشی را بازسازی و در کنار نقاشی کنونی نصب کنند تا «گشت شبانه» آن گونه که «رامبرانت» از همان ابتدا خلق کرده بود، به معرض نمایش گذاشته شود.
ابعاد این تابلو نقاشی بعد از آن که بخش هایی از آن جدا شد به حدود ۴.۵ متر عرض و ۴ متر ارتفاع تبدیل شد. حدود ۶۰ سانتی متر از سمت چپ نقاشی و ۲۲ سانتی متر از قسمت بالایی نقاشی جدا شد. با جدا کردن ۱۲ سانتی متر از بخش پایینی و کمتر از ۷ سانتی متر از سمت راست نقاشی، کمترین صدمه به بخش پایینی و سمت راست نقاشی وارد شد.
«گریت لاندنس»، دیگر نقاش هلندی قرن هفدهم یک نقاشی را با فاصله ۱۲ سال بعد از خلق نقاشی اصلی خلق کرد و وجود این نقاشی کپی از دیگر عواملی بود که بازسازی نقاشی اصلی «رامبرانت» را امکان پذیر کرد.1400/04/04
18:29:26
5.0 / 5
793
تگهای خبر: ساز , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو