تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی بعلاوه تصاویر

تابستان در تابلوهای مشهور نقاشی بعلاوه تصاویر

هنرمندان سرشناس بسیاری در طول تاریخ تابلوهای نقاشی تحسین شده ای با حال و هوای تابستان در کارنامه خود بجای گذاشته اند که در این گزارش به معرفی برخی از آنها می پردازیم.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، میوه های تابستانی، نور آفتاب، برداشت محصول و حضور در سواحل، سوژه آثار چهره های شناخته شده جهان هنر همچون «مونه»، «ون گوگ» و «آرچیمبولدو» بوده اند؛ بدین سبب تعدادی از این تابلوهای نقاشی حال و هوای تابستان را به مخاطب القاء می کنند.
در ادامه منتخبی از این آثار را مشاهده می کنید:

«بانویی با چتر آفتابی» اثر «کلود مونه»


«مونه» که برای خلق تابلوهای نقاشی خارق العاده «نیلوفرهای آبی» شهرت دارد، در این تابلو نقاشی همسرش «کامیل» و پسرشان را در یک روز بادی تابستانی به تصویر کشیده است. ضربات قدرتمند قلمو سبب شده است مخاطب وزش باد در تصویر را به خوبی احساس کند.


«بعدازظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات» اثر «ژرژ سورا»


در این نقاشی نور به خوبی به تصویر کشیده شده است. نور، تابلو را به دو بخش تقسیم کرده است؛ قسمتی از تابلو که غرق در نور است و بخش دیگر که به علاقه مندان به سایه و فضای خنک اختصاص پیدا کرده است. رنگ ها نیز در این نقاشی زنده به نظر می رسد؛ چونکه نقاش نقاط کوچکی را با بهره گیری از رنگ های متضاد در کنار یکدیگر نقاشی کرده است.


«بندر کولیور» اثر «آندره دورن»


این نقاشی منظره ای از جنوب فرانسه در زیر نور آفتاب را به تصویر می کشد و تداعی گر روزهای روشن تابستانی است. «آنری ماتیس» و «دورن» مرتبا با یکدیگر نقاشی می کشیدند و تاثیر آنها بر نقاشی یکدیگر در آثارشان مشهود است. هر دو این نقاش ها از رنگ های خالص و ضربات سریع قلمو برای نقاشی استفاده می کردند. این «ماتیس» بود که از «دورن» دعوت کرد در «کولیور» نقاشی بکشد؛ چونکه نور آفتاب در این مکان پرنور و رنگ ها زنده بودند.

«مزرعه گندم و دروگر» اثر «ون گوگ»


برداشت محصول همچون موضوعات رایج نقاشی هایی است که با هدف به تصویر کشیدن زندگی روستایی خلق شده اند. «ون گوگ» نیز نقاشی به شمار می رفت که در به تصویر کشیدن زندگی روستایی مهارت بالایی داشت. او مرد هلندی بود که غرق در محیط آفتابی جنوب فرانسه شده بود و با الهام از این فضا آثار رنگارنگ مختلفی را خلق کرد.

«تابستان» اثر «فرانک وستون بنسون»


این نقاشی سرزنده رنگ روغن توسط «بنسون» نقاش آمریکایی خلق شده است. «بنسون» در این اثر، همسر و دخترانشان را در لحظه ای که بر فراز تپه ای در بین چمن و گل های سفید در سال ۱۹۰۹ نشسته بودند را به تصویر کشیده است.

«پیکره تابستانی که نشسته است» اثر «جوزپه آرچیمبولدو»


شاید مجبور شوید دو بار به این نقاشی نگاه کنید. بله، این نقاشی مردی را به تصویر می کشد که از گل ها، میوه ها و سبزیجات تابستانی تشکیل شده است. این نقاشی رنگ روغن تنها اثری نیست که «آرچیمبولدو» در آن با بهره گیری از چند عنصر مختلف یک چهره یا پیکره کلی را به تصویر کشیده است.

«سبد توت فرنگی های وحشی» اثر «ژان باتیست سیمون شاردن»


«شاردن» در این نقاشی که با موضوع میوه های تابستانی خلق شده است به نحوی رنگ آمیزی کرده است که تازگی توت فرنگی ها، سردی لیوان آب قابل درک به تصویر کشیده شده اند. «دیدرو» این نقاش را «جادوگر بزرگ» نامیده بود و «پروست» نیز مهارت جان بخشیدن او به اشیاء را تحسین کرده بود.1400/04/06
11:17:35
5.0 / 5
826
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو