درباره یكی از برترین بانوان معمار ایران چه می دانید؟

درباره یكی از برترین بانوان معمار ایران چه می دانید؟

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو زندگی حرفه ای فاطمه کاتب از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه (هفتم تیرماه) پخش خواهد شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، فیلم مستند «بانوی هنر» به زندگی فاطمه کاتب معمار، طراح، نویسنده و استاد دانشگاه اختصاص دارد.

فاطمه کاتب پژوهشگر عرصه معماری و طراحی داخلی از چهره های برجسته و مفاخر معماری ایران، نخستین معمار بانوی ایرانی است که به سمت ریاست دانشگاهی نایل آمده است.

وی با تأسیس و پایه گذاری رشته پژوهش هنر و صنایع دستی در ایران، رشته هنر و معماری در دانشگاه آزاد اسلامی و رشته های هنر در دانشگاه پیام نور، یکی از تأثیرگذارترین چهره های آکادمیک معماری ایران شناخته می شود.

کاتب دارای سوابق علمی همچون دکترای معماری از دانشگاه UCE انگلستان، فیلوشیپ افتخاری دانشگاه UCE انگلستان، فیلوشیپ دانشگاه آکسفورد انگلستان، نخستین رئیس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا پس از انقلاب، بنیانگذار و نخستین مدیر گروه رشته صنایع دستی در دانشگاه الزهرا، بنیانگذار و نخستین مسؤول دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی، همکاری و شرکت در ایجاد رشته معماری در کالج هنر آتن یونان، همکاری و شرکت در ایجاد رشته معماری در پروژه مشترک مالزی و انگلستان، عضو هیأت داوران معماران دانشگاه لندن انگلستان و... است.

مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد.
تهیه کننده این برنامه علیرضا حسینی و کارگردانش بیژن شکرریز است.

بازپخش برنامه سه شنبه حوالی ساعت ۱۴ است.

منبع:

1400/04/08
18:02:05
5.0 / 5
864
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو