تعریفی تمثیلی از یك موقعیت در اسباب كشی یك سه گانه

تعریفی تمثیلی از یك موقعیت در اسباب كشی یك سه گانه

سایت رسمی سیامک یزدانجو: نمایشگاه اسباب کشی یک سه گانه شامل نقاشی های پارسوا مهتاش از جمعه ۱۱ تیر در گالری پروژه های آران افتتاح می شود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، نمایشگاه انفرادی نقاشی های پارسوا مهتاش با عنوان «اسباب کشی یک سه گانه» روز جمعه ۱۱ تیر در گالری پروژه های آران به نشانی خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک ۵ شروع به کار می کند.
در استیتمنت این نمایشگاه به قلم پارسوآ مهتاش آمده است: «تجربه زندگی همواره ترکیبی است درهم تنیده از مکان (و اُبژه هایش) و عواطف انسانی، در بازه زمان.
خانه (به مثابه سوژه و عنصری در تجربه زندگی است)، زمانی حقیقت خویش را بازمی تاباند که تجربه زیسته مکان-زمان مند باشد.
ای بسا که این خانه، شهر، موطن، سرزمین یا تمثیلی از موقعیتی خاص باشد که البته هرقدر هم تعالی اش بخشیم تنها زمانی به حقیقت می رسد که تجربه زیسته در آن منعکس باشد… (که جز این، صرفا بخشی از آن است.)
گذار از خانه ای (موقعیتی) به خانه ای (موقعیتی) دیگر - مستقل از شرایط و دلایلش – تناقضی تعلیق گونه به همراه دارد.
خانه تازه، از سر فقدان تجربه زیسته، هنوز هویتی مستقل و حقیقی بازنیافته؛ و خانه قدیم هم وجودِ عینی ندارد و تنها بخشی از عواطفِ تجربه شده ما را بدان متصل می کند.
در این بازه مکانی – زمانی موقعیتی جدید خلق می شود اما تجربه زیسته متوقف نمی گردد و چیزی دیگر را زندگی می نماییم. چیزی بینابین این دو، هیچ کدام شان و هر دوی آنها.
اسباب کشی، تعریفِ تمثیلیِ این موقعیت است.
اسباب کشی، موقعیتی تعلیق گونه، بین دو مختصات مشخص - و نه حتی شبیه به برزخی بین بهشت و جهنم - بلکه تجربه مختصاتی تلفیقی از مکان-زمان و عواطف انسانی است.
اسباب کشی، روایتی است از موقعیتی (در این مختصات) که هر روز زندگی اش می نماییم.»
نمایشگاه «اسباب کشی یک سه گانه» تا ۲۵ تیرماه برقرار خواهد بود.


منبع:

1400/04/09
19:15:23
5.0 / 5
596
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو