در مراسم اختتامیه عنوان شد؛

قمی: روایت جهاد جهادی عظیم است

قمی: روایت جهاد جهادی عظیم است

آئین اختتامیه هنرواره ملی روایت جهاد با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار گردید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آئین اختتامیه هنرواره ملی «روایت جهاد» با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عصر دوشنبه ۱۴ تیرماه در تالار سوره حوزه هنری انجام شد.
در ابتدای مراسم میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استانهای حوزه هنری در مراسم اختتامیه هنرواره ملی «روایت جهاد» اظهار داشت: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ما با رفتاری متفاوت و زیبا از ملت ایران با این پدیده بیماری زا مواجه شدیم. در خط مقدم این مبارزه هم پرستاران و کادر درمان بودند. برمبنای فرمایشات مقام معظم رهبری مدافعان سلامت امروز ما که در مراکز درمانی سراسر کشور مشغول انجام وظیفه هستند در کنار بسیاری از جهادگرانی که مواسات در برخورد با این ویروس را در پیش گرفتند، جهادگرانی از خودگذشته هستند. آنان سختی های بسیاری را متحمل می شوند تا قدمی در امتداد بهبود وضعیت شیوع این ویروس در کشور بردارند.

وی افزود: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا و آغاز کارهای گروه های متعدد در امتداد مبارزه با آن تا به امروز که موفق به ساخت واکسن آن شدیم روزهایی را پشت سر گذاشتیم که باید برای همگان بازگو و روایت شود. مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند که ای کاش کسانی همچون شهید آوینی ها حضور یابند و این صحنه های جهاد را روایت کنند. این فرمایش ایشان اراده تعدادی از فعالان فرهنگی و هنری را برانگیخت تا چنین فراخوانی را منتشر و آثار تولیدی را جمع آوری کنند.
معاون راهبری استانهای حوزه هنری اظهار داشت: آثار هنرواره ملی «روایت جهاد» در بخش های گوناگونی همچون تولیدات هنرمندان و بخش قابل توجهی از آثار فرهنگی مردمی است که در این رویداد جمع آوری شده است. بی گمان این آثار تنها قسمتی از کارهای جهادی در امر مواسات در رابطه با کرونا است.
وی در ادامه بیان کرد: اقبال یک نهاد تخصصی همانند حوزه هنری در ثبت و تقدیر از آثار مردمی امر مبارکی است که در دوره تحولی حوزه هنری مورد توجه بیشتر قرار می گیرد. ما در زمینه هنری، هنر مردمی را دامنه هنر حرفه ای می دانیم، چون که به دست مردم و با سلیقه، درک و توان خودشان ایجاد می شود. شاید امر مغفول مانده پس از انقلاب همین استفاده از ظرفیت های نهفته مردمی در زمینه فرهنگی و هنری است که در هنرواره روایت جهاد مورد توجه قرار گرفته و ادامه خواهد یافت. چنین نگاهی منجر به همان هنر مردمی انقلاب اسلامی خواهد شد.
نقش مردم در مبارزه با کرونا بسیار اهمیت داشت
سردار فتحیان مشاور وزیر بهداشت هم با حضور در این مراسم ضمن قدردانی از حوزه هنری و تمامی هنرمندانی که با کوشش های خود حماسه های ماندگار کادر درمان و پزشکی کشور در مبارزه با کرونا را ثبت می کنند، اظهار داشت: همه جامعه پزشکی و همه ملت ایران درحال مجاهدت هستند و در چنین شرایط دشواری که اقتصاد کشور به شدت صدمه دیده، مردم به خوبی درخشیدند. همینطور پیروی از فرامین رهبری در مبارزه با کرونا از جانب مردم اهمیت بسیاری در کنترل وضعیت تا به امروز داشته است. همچون این همیاری های مردمی را روز سیزده به در سال ۱۳۹۹ شاهد بودیم که برمبنای بیانات رهبری مردم رعایت کردند و از خانه خارج نشدند.

وی افزود: نقش مردم در مبارزه با کرونا بسیار اهمیت داشت و روزهای ابتدایی آغاز شیوع ویروس کرونا همانند روزهای حملات ارتش بعث عراق با بمب های شیمیایی، این ملت ایران بود که به یاری نیروهای رزمی و پزشکی آمدند و با همکاری هایشان دلگرمی بسیاری برای همگان بودند. به قول مقام معظم رهبری باید از این ها قدردانی شود چون که آنان با ایثار و از جان گذشتگی خود کار بزرگی کردند.
مشاور وزیر بهداشت اضافه کرد: حمایت های انجام شده از کادر سلامت جانی باردیگر به وزارت بهداشت و اعضای آن داد که از اسفند ۹۸ با نظر مبارک حضرت آقا و به میدان آمدن همه اقشار جامعه تا امروز ادامه داشته است. یکی از قانون مدارترین های و حامیان جدی در مبارزه با کرونا در کشور مقام معظم رهبری است که با تدابیر خود نقش مهمی در موفقیت های سیستم سلامت کشور داشته است.
فتحیان در ادامه اظهار داشت: مردم با حمایت های همه جانبه و جهادی خود به همه نیروهای کادر درمان، امید به ادامه کوشش برای ایستادگی و مقاومت برابر ویروس کرونا دادند.
وی در مورد تولید واکسن کوو برکت اظهار داشت: برگزاری این خط تولید پروژه ای حداقل ۱۰ ساله است اما دانشمندان جوان ما در کنار مردم با تحمل دشواری های شبانه روزی توانستند آنرا طی یکسال به نتیجه برسانند. آنها نشان دادند که ما می توانیم و همان جنس کارهای دفاع مقدسی را تکرار کردند.
جای دوربین سید مرتضی آوینی و قلم مرتضی سرهنگی خالی است
حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم با حضور در این مراسم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در وضعیت پیش رو به جهاد امید اشاره می کنند. ایشان معتقدند که ریشه ای ترین جهاد و در صدر آنها جهاد امید است. بی گمان کسانی هستند که به اندازه کافی انگیزه برای ناامید کردن مردم دارند. از دید رهبر انقلاب انقلاب اسلامی ایران سال قبل سال بروز فضائل مردمی در ایران بود. حتما کسانی نمی خواهند مردم چنین تصویری از خود داشته باشند. مردمی که اهل از خودگذشتگی، جهاد و فداکاری هستند باید تصویر واقعی خویش را ببینند. اساسا دشمنان ملت ایران نمی خواهند چنین تصویری از مردم دیده شود. آنها در راه عرضه یک روایت مخدوش از هویت سترگ انسان ایرانی هزینه های بسیار می کنند و هزینه های فراوانی می کنند.
وی اشاره کرد: جای دوربین سید مرتضی آوینی و قلم مرتضی سرهنگی اینجا خالی است که این مجاهدت ها را هنرمندانه به تصویر بکشد.
قمی اضافه کرد: در تحلیل عناصر مفهومی جهاد، یک عنصر را بعنوان جهاد فی سبیل الله می گویند که برمبنای آن اگر یک جهاد حرکت جبهه حق را برابر باطل تقویت کند به جهاد فی سبیل الله تبدیل می شود. فضیلتی در جهاد فی سبیل الله است که خط مقدم جبهه حق را یک قدم جلوتر می برد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: امروز خط مقدمِ نبرد تمدن گفتمان فرهنگی ما در مورد روایت جهادی از فضائل مردم فرهیخته و مجاهد ایران را می توان در خانواده های مدافع سلامت یافت. خانواده هایی که شهدایی را در این راه تقدیم کرده اند و ما با افتخار و به احترام شأن دست به سینه می گذاریم و مقابلشان می ایستیم.
قمی در ادامه اظهار داشت: باید باطن نیرومند این جامعه را به نمایش گذاشت، چون که همین مورد خودش امیدآفرین است. از همه بانیان راه اندازی هنرواره روایت جهاد قدردانی می کنم که تلاش کردند تا مجاهدت های جهادی این روزهای ایران روایت شود. روایت این مجاهدت ها خودش به صورتی جهادی عظیم است.
وی در آخر اظهار داشت: ما هم به مجاهدین عرصه سلامت داریم و هم به راویان مجاهدت های مجاهدین عرصه سلامت داریم که جانشان را کف دست گذاشتند تا اقدامات مهم و امیدبخش جهادگران سلامت را ثبت و به نمایش بگذارند.
در ادامه این مراسم از خانواده معظم شهدای مدافع سلامت، تعدادی از خیرین جهادی، خاطره نگاران به همراه چهره های فرهنگی و هنری فعال در امر مبارزه با کرونا همچون یوسف سلامی خبرنگار گزارش های کرونایی صدا و سیما، سید احسان باقری و علی حدادی اصل از عکاسان رسانه ای در امور کرونا و دکتر نفیسه واعظ روانشناس و پژوهشگر و نویسنده مقاله «تأثیر باورداشته های معنوی بر سوگواری خاموش و ابراز نشده در دوره کرونا در ایران» قدردانی گردید.

قدردانی از علی حدادی اصل عکاس فعال در ثبت مجاهدت های مدافعان سلامت
در ادامه مراسم، برگزیدگان بخش های مختلف این هنرواره مورد تجلیل قرار گرفتند.
* گروه رسانه
به این ترتیب برگزیدگان گروه «رسانه» به دبیری محمد پای بست و داوری رضا تقی پور، علیرضا رضایی و سیدپویان حسین پور به شرح زیر معرفی شدند:
بخش مدیا - آماتور:
محمد اشراقی از استان تهران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور خبرگزاری فارس از استان اردبیل رتبه دوم و محمدمهدی همائی از استان خراسان رضوی رتبه سوم را به خود اختصاص داد. فاطمه میرزایی از استان بوشهر هم در این بخش تقدیر شده و جایزه نقدی دریافت کرد.
بخش متن – آماتور:
فرج الله صیدمحمدی از استان ایلام با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور توحید مهدوی از استان اردبیل رتبه دوم و علی انوار از استان اردبیل رتبه سوم را به خود اختصاص داد. محمدحسین عظیمی از استان فارس هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.
بخش مدیا-حرفه ای:
محمدمهدی فکریان از استان اصفهان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور میلاد امینی موحد از استان خوزستان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و فاطمه آقامحمدی از استان قم با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد. محسن خوشدل از استان خراسان رضوی هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.
بخش متن –حرفه ای:
حجت احسان بخش از استان قم با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور طاهر جمشیدزاده از استان ایلام با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه دوم و فائزه نقی لو از استان زنجان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم را به خود اختصاص داد. راضیه رضایی از استان البرز هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.

بخش رادیویی:
گیتی محمدی از استان تهران تنها تقدیری این بخش از هنرواره روایت جهاد بود.
* گروه «موسیقی»
اما در گروه «موسیقی» اولین هنرواره روایت جهاد به دبیری سیدمحسن حسینی و داوری احسان الله عبائی، محمد نصرتی، محمدباقر زینالی برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:
بخش ترانه:
محمد غفاری از استان چهارمحال و بختیاری با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور محمدرسول رسولی از استان گیلان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون رتبه دوم و جابر بهارمست از استان گیلان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد. حجت اشرف زاده از استان تهران هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.
بخش موزیک ویدئو- سرود:
مجید فرقانی از استان کرمان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور حسین حقیقی از استان تهران با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه دوم و امین فرامرزی از استان بوشهر با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد. مصطفی باقری از استان تهران هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.
* گروه «ادبیات»
اما در گروه «ادبیات» اولین هنرواره روایت جهاد به دبیری سیده عذرا موسوی و داوری مونا اسکندری، فریبا یوسفی، سمیه عالمی، سجاد خالقی، مجید استیری، مرتضی اردستانی، سیدوحید سمنانی برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:
بخش شعر نو:
زینب رحمانی از خوزستان برای اثر «ریه های سپید» با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور مجتبی صفدری از گیلان برای اثر «تیمار» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه دوم و زهرا شاه کرمی از ایلام برای اثر «پروانه های سپید» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد. فاطمه بیرانوند از لرستان برای اثر «شهدای مدافع» و ایلیا صفدری از گیلان برای اثر «خورشید» هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش شعر کلاسیک:
محمدحسین نجفی از تهران برای اثر شعری «برای محمدامین های سرزمینم» با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور فاطمه مهدی زاده از اصفهان برای اثر «روایت جهاد» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه دوم و رضا یزدانی از قم برای اثر «عشق» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
سعید تاج محمدی از خراسان رضوی برای اثر «مجاهدان سلامت»، زینب السادات مجیدی از گناباد برای اثر «خبری نیست»، امیر رسولی از زنجان برای اثر «مدافعان سلامت» و ماهرخ درستی از تهران برای اثر «درمانگاه» هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش داستانک:
هیأت داوران در بخش داستانک هیچ اثری را حائز رتبه ندانست و تنها از حدیث محمودی از زنجان برای اثر «از دفترچه خاطرات یک گلبول سفید بیچاره» و زینب گلستانی از خوزستان برای اثر «مرام» در این بخش تقدیر و جایزه نقدی اهدا کرد.
بخش داستان:
سارا شجاعی از کهگیلویه و بویراحمد برای اثر «صدای باد» با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور شکوه لشنی از لرستان برای اثر «دمای منفی ۲۰ درجه» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه دوم و آقای امین بالین پرست از کهگیلویه و بویراحمد برای اثر «پروانه های سفید باغی» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
معصومه جمشیدی شفق از قم برای اثر «جاده کنار خط»، احسان قائدی از چهارمحال و بختیاری برای اثر «به یک نفر برای شستشو و بسته بندی نیازمندیم» و زهرا کریم زادگان از آذربایجان غربی برای اثر «قطارهای درگذر» هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش دلنوشته:
ویدا عظیمی از خراسان رضوی برای اثر «دلتنگ لالایی مادر» با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور دنیا اسکندرزاده از تهران برای اثر «کوله بار دلتنگی» لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون رتبه دوم را به خود اختصاص داد. هیأت داوران در بخش دلنوشته هیچ اثری را حائز رتبه سوم ندانست.
ریحانه رضا زاده از تهران برای اثر «ستاره های درخشان»، فاطمه بیرانوند از لرستان برای اثر «کرونا و دانشگاه» و سیده فائزه هاشمی از ایلام برای اثر «تفسیر عشق» هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش خاطره:
سیدحسین حسینی از تهران برای اثر «قم فرودگاه ندارد» با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور سهیلا سپهری از تهران برای اثر «مریم» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه دوم و خداد رضایی از بوشهر برای اثر «مأموریت ویژه» لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
وجیهه غلامحسین زاده از قم برای اثر مجموعه خاطره «وقتی که قم تب کرد» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال و محمدعلی جعفری از تهران برای اثر «دل پلاس» با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال تقدیری های ویژه این بخش از هنرواره ملی روایت جهاد بودند.
همچنین مونس عبدی زاده از بوشهر برای اثر «بهترین سمفونی دنیا»، مریم پورحسن از اردبیل برای اثر «خاله مریم به اندازه یک قلب بزرگ دوستت دارم» و محمد جمشیدی از تهران برای اثر «مرگ خبر نمی کند» هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
* گروه «تجسمی»
گروه «تجسمی» اولین هنرواره روایت جهاد به دبیری عباس ناصری و داوری ساسان مویدی، احمد آقا قلی زاده سیار و علیرضا ذاکری هم برگزیدگان خویش را در بخش های متعدد به شرح زیر معرفی کرد:
بخش عکس:
محمد رضایی از استان مازندران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور علیرضا نصری از استان قزوین با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه دوم و سیدمتین هاشمی از استان آذربایجان شرقی با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
آقای سعید قاسمی از استان آذربایجان شرقی، احمد بلباسی از استان تهران و شیدا قاسمی از استان اصفهان هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش نقاشی- آماتور:
زینب نیک سفر از استان مازندران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ هفت میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور نسرین نادری از استان چهارمحال و بختیاری با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ شش میلیون ریال رتبه دوم و سیدمهدی موسوی نیا از استان هرمزگان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بخش نقاشی- حرفه ای:
توران نوری از استان کرمانشاه با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور روزبه فتاحی از استان کرمانشاه با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و مهسا شایسته از استان تهران با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بخش پوستر:
فریبرز اسمعیلی از استان اردبیل با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور فاطمه کریمی مصلح از استان همدان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه دوم و شبنم نظری از استان اردبیل با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
امین اکبرنژاد از استان آذربایجان غربی و منا ابراهیمی از استان کرمانشاه هم در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت نمودند.
بخش کاریکاتور:
جواد تکجو از استان گیلان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور محمود نظری از استان همدان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه دوم و حسین نقیب از استان خراسان رضوی لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بخش اینفوگرافی:
هیأت داوران در این بخش هیچ اثری را حائز رتبه ندانست و تنها از بتول علیپور از استان البرز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر گردید.
حکایت جهاد- بخش کاریکاتور:
سالار عشرت خواه از استان آذربایجان شرقی با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور سعید شاهوردی از استان لرستان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون رتبه دوم و هدیه صدیقی کسمائی از استان گیلان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
حکایت جهاد- بخش پوستر:
فرشته تقیان از استان خوزستان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور محمدمهدی ولی زاده از استان زنجان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه دوم و علیرضا عبدالحسین زاده از استان آذربایجان شرقی با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال اهدا رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
حکایت جهاد- بخش نقاشی:
مسعود رستگار از استان خراسان رضوی با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور سیدطاهر موسوی از استان خراسان رضوی با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و سعید خاتمی و حسین واحد از استان خراسان رضوی بصورت مشترک با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
* گروه «هنرهای تصویری»
گروه «هنرهای تصویری» اولین هنرواره روایت جهاد هم به دبیری امین صافی زاده و داوری احسان خداپرست، مهاجر توحیدپرست، عرفان خداپرست، محمدجواد توسلی، محمد قایلی هم برگزیدگان خویش را در بخش های متعدد به شرح زیر معرفی کرد:
بخش انیمیشن:
رضا حمیدی مطلق از استان سمنان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور جعفر صیادی از استان زنجان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه دوم و امین لادن از استان قم با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
سیدناصر موسوی از استان قم هم در این بخش با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال تقدیر گردید.
بخش فیلم کوتاه:
علی ملاقلی پور از استان تهران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور حسین دارابی از استان تهران با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه دوم و مرکز فیلم و سریال عصر از استان تهران با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
رضا زارع از استان تهران هم در این بخش با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال تقدیر گردید.
بخش تیزر:
سعید سیفی نژاد از استان تهران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور محمدرضا فرزادمهر از استان کرمانشاه با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و نرجس نیازمند از استان قم با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بخش مستند:
جواد یقموری از استان قم با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور مرکز مستند سوره از استان تهران با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه دوم و سیدوحید حسینی نامی از استان آذربایجان شرقی با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
میلاد امینی موحد از استان خوزستان هم در این بخش با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال تقدیر گردید.
بخش کلیپ:
محمدمهدی شیروانی از استان خراسان جنوبی با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و مصطفی کیاء از استان گلستان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
محمدتقی جعفری نسب اشکذری از استان اصفهان هم در این بخش بصورت ویژه با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال تقدیر گردید.
بخش موشن گرافی:
صدا و سیمای استان اردبیل با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ سی و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب نمود. همینطور خانم زهره ملامحمدی از استان قم با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه دوم و اداره برق استان اردبیل با دریافت لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال را به خود اختصاص داد.
اداره برق استان اردبیل هم در اولین هنرواره روایت جهاد با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال در این بخش تقدیر گردید.
فراخوان اولین هنرواره ملی «روایت جهاد» همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی، با هدف ثبت و ضبط نقش آفرینی مردم و کادر درمان در عرصه مواسات، کمک های مؤمنانه و مبارزه ضد ویروس کرونا، به همت قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی منتشر گردید. دبیرخانه هنرواره ملی «روایت جهاد»، این رویداد ۱۱ هزار و ۴۲۸ اثر را از جانب شرکت کنندگان خود دریافت کرده است.
از بین کل آثار رسیده به دبیرخانه، مجموع ۴ هزار و ۸۸۲ اثر توسط داوران در بخش های مختلف داوری شدند که به تفکیک در بخش شعر و داستان ۴۷۹ اثر، بخش تجسمی ۳ هزار ۶۵۹ اثر، در بخش رسانه و گزارش خبری ۱۱۹ اثر، در بخش موسیقی ۱۰۶ اثر و در بخش هنرهای تصویری ۴۲۱ اثر مورد داوری قرار گرفت.


منبع:

1400/04/16
13:01:57
5.0 / 5
592
تگهای خبر: ترانه , جشنواره , ساز , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو