فراخوان عمومی سمپوزیوم یكصدسال گردشگری

فراخوان عمومی سمپوزیوم یكصدسال گردشگری

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران برای انجام مطالعات، گردآوری مستندات و تدوین یادداشت های علمی و تاریخی، بمنظور آمادگی برای شروع سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت ها و لطمه شناسی سفر و گردشگری در سده 14 دعوت به همکاری کرد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با محورهای «سفر و حمل و نقل»، «اقامت و میهمان نوازی»، «پذیرایی، غذا و نوشیدنی»، «جاذبه ها و مقاصد گردشگری» و «خدمات مسافرتی و گردشگری»، در ۲۳ کار گروه تخصصی در امتداد اهداف تعیین شده گام برداشته و بصورت آنلاین و حضوری در ۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال برگزار می گردد.
در این سمپوزیوم علاوه بر برگزاری نشست های علمی و گفتمانی، نمایشگاه و جشنواره های موضوعی نظیر فیلم و عکس و اسناد برحسب ضرورت و برمبنای چارچوب پیش بینی شده برپا می شود.
با هدف فرهنگ سازی در زمینه گردشگری و با تاکید بر ایفای نقش مسؤولانه شهروندان و هنرمندان در قبال یکصدسال کارهای گردشگری در ایران و مشارکت افراد و سازمان های مردم نهاد و جلب مشارکت مردم و هنرمندان و توجه ویژه به بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت و لطمه شناسی گردشگری ایران این سمپوزیوم برگزار می گردد و از عموم علاقه مندان و فرهیختگان برای مشارکت در این راه دعوت شده است.
برگزارکنندگان این رویداد معتقدند مروری بر نخستین های گردشگری ایران در سده اخیر نشان خواهد داد چه افراد، سازمان ها و نهادهایی بمنظور معرفی و ترویج این سرزمین گام های مهمی برداشته اند و نقاط موفقیت و برجسته تاریخ یکصد سال اخیر گردشگری کشور به منصه ظهور گذاشته خواهد شد.
باتوجه به اینکه این فراخوان جنبه عام داشته و مسابقه ای نیست، بدین سبب برای ارج گذاشتن به همت علاقه مندانی که آثار خودرا شامل تصاویر قدیمی و جدید، فیلم و سند در اختیار این سمپوزیوم قرار خواهند داد به تناسب جوایز و لوح تقدیر اهدا و آثار دریافتی نیز بعد از استفاده در نمایشگاه و ثبت آن در انتشارات (به نام صاحب اثر) برحسب درخواست به صاحب اثر مسترد و یا در صورت توافق در یکی از موزه ها، مرکز اسناد و گالری های کشور نگهداری می شود.


شـرایط ارسال اثر در بخش فیلم:
فیلم های ارسالی می توانند در قالب مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی باشند.
آثاری که با بهره گیری از فیلم های آرشیوی موجود در فضای مجازی تولید شده باشند، با ذکر منبع و اجازه از منابع اصلی قابل استفاده خواهند بود.
کارگردان اثر (ارسال کننده)، صاحب و تهیه کننده اثر خواهد بود.
فیلم های ارسالی، می توانند تدوین شده باشند.
فیلم های متقاضی حضور در سمپوزیوم تا حجم ۵۰ مگابایت، بوسیله سایت دریافت می شود و قابل بارگذاری است.
فیلم های متقاضی حضور در سمپوزیوم با حجم بالاتر از ۵۰ مگابایت، باید بعد از ثبت نام در سایت سمپوزیوم و دریافت شناسه اثر، روی حامل DVD به دبیرخانه ارسال و تحویل شود.
ارسال اثر در بخش عکس و اسناد:
عکس ها می توانند قدیمی، جدید، رنگی یا سیاه و سفید بوده و در هر نقطه ای ثبت و خلق شده باشند.
تصاویر تولیدی جهت شرکت در این بخش می توانند به وسیله دوربین های حرفه ای یا نیمه حرفه ای و یا تلفن همراه خلق شود.
عکاس (چنان چه عکس جدید باشد) باید فایل خام (raw) آثار تولیدی و ارسالی را نزد خود محفوظ داشته باشد.
تمام عکس ها و اسنادی که فقط آرشیوی و متعلق به قدیم است باید به دقت اسکن شده و یا با هماهنگی دبیرخانه بصورت امانی در اختیار سمپوزیوم قرار گیرد.
ارسال عکس و سند در اولین مرحله بوسیله سایت سمپوزیوم الزامی است و شرکت کننده باید شناسه ثبت اثر را دریافت کند.
عکس ها و اسناد می توانند با نرم افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت اثر مخدوش نشود.
عکس ها و اسناد ارسالی باید دارای حجم حداکثر چهار مگابایت و فورمت JPEG باشند.
عکس ها و اسناد ارسالی می توانند دارای لوگو، نوشته و تاریخ باشند.
شرکت در این فراخوان شامل محدودیت سنی نمی گردد.
برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی (تبلیغات محیطی، رسانه ای و فضای مجازی) در زمان برگزاری سمپوزیوم و بعد از آن نیز استفاده نماید.
آثار (فیلم و عکس و سند) راه یافته و برگزیده، در طول مدت برگزاری سمپوزیوم و در فضاهای در اختیار آن، به نمایش عمومی درخواهند آمد.
شرکت کننده در سمپوزیوم بعنوان صاحب و مالک اثر شناخته می شود و مسؤولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده سمپوزیوم خارج است.
بعد از داوری و انتخاب آثار و در صورت پذیرش اثر، سایز بزرگ و اصلی عکس و سند برای ارائه در نـمایشگاه از ارسال کننده درخواست می شود.
برگزارکننده حق استفاده از آثار ارسالی برای مصارف کاملاً فرهنگی را خواهد داشت و چنان چه منفعت مالی از این راه حاصل شود، طبق یک قرارداد رسمی حق الزحمه صاحب اثر به وی پرداخت خواهد شد.
مهلت ارسال این آثار طبق اعلام سمپوزیوم از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ تعیین شده است، انتخاب و دواری آثار نیز از هفته دوم شهریورماه شروع می شود و سمپوزیوم هم نیمه دوم مهرماه برگزار می شود.
نشانی برای ارسال آثار تهران، حبیب الهی، بلوار دکتر تیموری، پایین تر از میدان حسن حسینی، پلاک ۱۰، واحد سه، شماره تماس ۰۲۱۶۶۰۵۴۱۳۲ و پایگاه اینترنی برای دریافت اطلاعات بیشتر tourismsymposium.ir اعلام شده است.1400/04/18
18:51:33
5.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱