نگاهی به یكی از معروف ترین عكس های جنگ جهانی دوم

تصویر نشستن چرچیل بر صندلی هیتلر كه تاریخی شد

تصویر نشستن چرچیل بر صندلی هیتلر كه تاریخی شد

سایت رسمی سیامک یزدانجو: برنامه «عکس های تکان دهنده» در این قسمت به نمایش و بررسی عکسی از لحظه نشستن وینستون چرچیل، نخست وزیر وقت بریتانیا روی صندلی آدولف هیتلر می پردازد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی موثر و ماندگار در تاریخ، به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت مخاطبان خودرا با عکسی که در سال ۱۹۴۵ میلادی و در ایام پایانی جنگ جهانی دوم از لحظه نشستن چرچیل روی صندلی هیتلر ثبت شده، آشنا می کند.

این برنامه به اتفاقات جنگ جهانی دوم و سقوط برلین در مقابل نیروهای شوروی و خودکشی آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی می پردازد. در آوریل ۱۹۴۵ نیروهای ارتش شوروی به شهر برلین آلمان حمله کردند و با تشدید حملات، خیلی از ساکنین برلین، از شهر فرار کردند.

هیتلر اما شهر را ترک نکرد و به «فوهرر بانکر»، پناهگاه زیرزمینی خود رفت. طولی نکشید که ارتش شوروی، به شهر وارد شد و آنرا تحت اشغال درآورد. هیتلر نیز با ورود نیروهای شوروی به برلین، در روز ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ دست به خودکشی زد.
چند هفته بعد اما وینستون چرچیل نخست وزیر وقت بریتانیا به برلین رفت تا از پناهگاه هیتلر دیدن کند. عکسی که از او در صورتیکه روی صندلی مقابل پناهگاه هیتلر نشسته بود ثبت گردید، بعدها به یکی از معروف ترین تصاویر تاریخ جنگ جهانی دوم تبدیل شد.«عکس ‎های تکان ‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۲۵ تیر ماه ساعت ۰۴: ۰۰ بامدادان به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱: ۲۰ و شنبه ساعات ۲۲: ۳۰، ۱۵: ۰۰، ۰۹: ۳۰ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

منبع:

1400/04/24
15:54:59
5.0 / 5
580
تگهای خبر: نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱