نمایشگاه تلاطم مرئی

نمایشگاه تلاطم مرئی

نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان تلاطم مرئی جمعه ۸ مردادماه در گالری نگر برگزار می گردد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، نمایشگاه انفرادی نقاشی های صدف کباری با عنوان «تلاطم مرئی» از روز جمعه ۸ مردادماه برگزار می گردد. در این نمایشگاه ۲۶ اثر به سبک آبستره برای تماشای مخاطبان به نمایش در می آید.
صدف کباری در مورد این نمایشگاه اظهار داشت: طبیعت به معنای گسترده، جهان هستی و کل عالم فیزیکی را در بر می گیرد. مطالعه طبیعت از دیرباز بخش مهمی از علم بوده است. با این که انسان ها بخشی از طبیعت هستند اما فعالیت آنها اغلب بعنوان دسته جداگانه ای از سایر پدیده های طبیعی در نظر گرفته می شود. شکی نیست که اغلب فعالیت ها و مداخله های بشر در طبیعت منجر به فجایع جبران ناپذیری شده است.
وی افزود: بی مهری انسان نسبت به طبیعت و جانداران و هم به یکدیگر و برهم زدن تعادل و توازن طبیعی از زمان های دور مشکلات فراوانی را به بار آورده است، زیبایی و شگفتی های زمین و آسمان، دریا و جنگل و … نگاه هنرمندان را به خود جلب کرده است و الهام بخش آنها در سرودن شعر و بازآفرینی آنها در نقاشی بوده است. به صورتی که در دوران هایی ثبت جز به جز اشکال و یا پدیده های طبیعی اساس کار هنرمندان بوده است ولی به تدریج نوع نگاه آنها به طبیعت و اطراف تغییراتی در شیوه ثبت آثارشان به وجود آورد. به این مفهوم که با نگاه خاص خود به طبیعت، احساسی که در آنها برانگیخته می شد را به تصویر کشیدند و فجایعی که در طبیعت به وقوع می پیوست در قلم نقاشان جاری شد و آرام آرام برداشت های احساسی هنرمندان که گاهی توازن و هماهنگی طبیعی خویش را از دست داده بود جایگزین تصاویر موزون و بی عیب و نقص طبیعت شد.
این هنرمند خاطرنشان کرد: جوهر نقاشی های من نگاه به طبیعت و آرامش و تلاطم های نهفته در آن است؛ به کلامی برداشت من از طبیعت است. بازی با رنگ ها این فرصت را برایم فراهم نموده که تا با نگاه کردن به طبیعت، بخش هایی از وجود خودم را شامل احساسات مثبت و منفی، پیدا کرده و با آن همسو شوم. مانند تک درختی که برایم تنهایی انسان امروز است و یا رعد و برق که نماد خشونت و خشم انسان هاست. در واقع نقاشی های من که به طور عمده الهام گرفته از طبیعت است بیان ناگفتنی های من از راه نقش و رنگ است. بازی با تیرگی و روشنی رنگ ها روشی انتزاعی است که به کار می گیرم تا آرامش یا تلاطم های وجود خویش را به تصویر بکشم.
وی در انتها تصریح کرد: هدف من در به کارگیری فرم های انتزاعی و فضای آبستره همراه با استفاده از رنگ های تخت و گاهی بافت ها و رنگ های شفاف، بازتاب چگونگی رفتار انسان ها است که از دل این مفهوم به شکلی خودشناسی فردی دست یافته ام، به صورتی که خویش را در نقش ها و رنگ هایی که به کار برده ام باردیگر باز می نگرم و دگرگونی و تحول انسان مدرن و ارتباط او با دیگر انسان ها و طبیعت را نمایش می دهم. بدیهی است که فعالیت حرفه ای من در زمینه معماری طی سال ها راهگشای من در نوع نگاهم به طبیعت و اطرافم بوده است و این دست مایه خلق آثار من است.
صدف کباری از سال ۱۳۶۵ فعالیت هنری خویش را شروع کرده و تا کنون دستاوردهای بین المللی همچون برگزیده شدن در رقابت بین المللی form در موزه مدرن و معاصر کره جنوبی برای حضور در نمایشگاه، برگزیده شدن در رقابت بین المللی review me برای چاپ مصاحبه در مجله observe کانادایی، شرکت در پنجمین دوسالانه لندن (بینال لندن ۲۰۲۱) و … را به دست آورده است. همینطور وی در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی داخلی و خارجی همچون آرت فستیوال دبی در مرکز فرهنگی هنری امارات ۲۰۱۹، نمایشگاه انفرادی و گروهی در برج میلاد، نمایشگاه گروهی سکو ۱۴۰۰ همراه با چاپ آثار در کتاب سالانه سکو ۱۴۰۰، شرکت کرده است.
علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه که با همکاری مؤسسه هنری سکو و گالری نگر برگزار می شود، می توانند از روز جمعه ۸ لغایت ۱۲ مردادماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ به گالری نگر واقع در زیر پل کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۴، طبقه اول رجوع کنند.


منبع:

1400/05/07
21:33:45
5.0 / 5
399
تگهای خبر: شعر , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴