در بزرگداشت خواجوی كرمانی؛

آلبوم ساغر از چشم تو منتشر گردید

آلبوم ساغر از چشم تو منتشر گردید

آلبوم ساغر از چشم تو به آهنگسازی و تنظیم حسین پرنیا و خوانندگی شهرام فلکی در بزرگداشت و گرامیداشت خواجوی کرمانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «ساغر از چشم تو» عنوان یکی از تازه ترین آثار انتشار یافته در بازار فروش محصولات موسیقایی است که به آهنگسازی حسین پرنیا و خوانندگی شهرام فلکی منتشر گردید.
قطعه بدون کلام «پنهانک»، «غم دلبر – آواز به همراه ساز نی»، «خنده بر گریه»، «ساغر از چشم تو – آواز به همراه کمانچه و آلتو»، «آغوش تیر»، «نفسی هم دم ما باش»، «فریاد شب خیزان»، «لاله سرخ»، «سرگذشت – تک نوازی بربت»، «پروای بهشت» عنوان آثاری هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.
علیرضا دریایی نوازنده ویولن و ویولا، سهیل سان احمدی نوازنده تار و بم تار، میلاد مرادی نوازنده کمانچه و کمانچه آلتو، احسان لیوانی نوازنده نی، پژمان پرنیا نوازنده دف و تمبک و بندیر، حسین پرنیا نوازنده سنتور و بربت، یاسر فلاح پور و مجید فلاپور صدابرداران، پوران علیپور نویسنده متن خواجو، مجتبی یزدان پناه طراح و گرافیک (طرح جلد برگرفته از نگاره جنید نگار گر بر نسخه دیوان خواجوی کرمانی، رسیدن همای به کاخ همایون) گروه اجرایی این آلبوم را می سازند.
حسین پرنیا در متنی به بهانه انتشار این آلبوم نوشته است:
کرمان است و خطه نغمه و ذوبرگ های رازآمیز شاعرانه ها، از بی جمله های شاه ولی که نعمت خاص است و جریه های وهم تا خواجو که زیب الهام و خوان بین های عاشق و شیهانه های حافظ رام. خطه نغمه های رفیعی و ایرج و سوخته فریادهایی که هماره در قاب جایگاه موسیقی راز اور ایران پررنگ درخشیده اند. نمی خواهم آنچه در احساس دارم را به کاغذ سپرده باشم، همین بس هر از گاهی که صدایی می خیزد از این کویر شکوفه دُر.
شهرام عزیز در اخلاق و منش خواندن، آنچنان زیب خیالم گشت که این اثر را بیشتر از آنچه که در خود به دنبال کشف نغمه باشم، در شهرام گرامی ام، نغمه های خواجو را زمزمه وار می گشتم. خوشحالم که ثمر این اثر می تواند یکی دیگر از سوحته فریادان اقلیم کرمان را به رخ بکشد. باشد که هماره بخوانی و البته خاص بخوانی و جذاب بازار پر رنگ و ریای حرامیان نشوی. این اثر برای بزرگداشت و گرامیداشت خواجوی بزرگف خواجوی عشق دان های عاشقی و رازهای عاشقی، تقدیم مردم عزیز است.»

شهرام فلکی همچون خوانندگان جوان موسیقی ایرانی است که تیرماه سال ۱۳۶۶ در شهرستان بم به دنیا آمد. او از دوران کودکی علاقه مندی خود به موسیقی اصیل ایرانی را نشان داد و از ۱۲ سالگی نواختن ساز سنتور را شروع کرد. وی در ۱۷ سالگی با مرحوم ایرج بسطامی خواننده موسیقی ایرانی آشنا و از همان دوران به فراگیری آموزه های خود در عرصه خوانندگی پرداخت. وی قرار بود ادامه آواز را نزد ایرج بسطامی بیاموزد که درگذشت این هنرمند برجسته در حادثه دلخراش زلزله بم مانع از این فرایند شد.
پس از حادثه زلزله بم در جریان ساخته شدن باغ هنر بم توسط مرحوم محمدرضا شجریان، با علی جهاندار مدرس شناخته شده آواز آشنا و از راهنمایی و تعالیم این هنرمند پیشکسوت بهره مند شد.
این خواننده بعد از زلزله بم و در زمان تحصیل در مقطع دکترا جهت ادای دین به جانباختگان زلزله و ادای احترام به زنده یاد ایرج بسطامی به مدت چهار سال متوالی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به اجرای برنامه پرداخت و در سال ۱۳۹۱ با شهرام میر جلالی نوازنده تار آشنا و از آموزه های وی در حوزه آواز، صدا سازی و تلفیق شعر و موسیقی بهره گرفت. این در شرایطی است که برگزاری چندین کنسرت مختلف، کسب مقام نخست در جشنواره «سیمرغ» و برخی دیگر از فعالیت ها زمینه آشنایی فلکی با حسین پرنیا آهنگساز شناخته شده موسیقی ایرانی را فراهم ساخت که حاصل این آشنایی آلبوم «ساغر از چشم تو» است.


منبع:

1400/05/18
10:11:29
5.0 / 5
659
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , آواز , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو