پیام تسلیت فرهنگستان هنر برای زنده یاد هرمز فرهت

پیام تسلیت فرهنگستان هنر برای زنده یاد هرمز فرهت

سایت رسمی سیامک یزدانجو: فرهنگستان هنر با انتشار پیامی درگذشت هرمز فرهت آهنگساز به نام موسیقی ایران را تسلیت گفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر با انتشار پیامی درگذشت هرمز فرهت موسیقی دان، پژوهشگر و مدرس به نام موسیقی ایران را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
«هوالباقی
اندوه از دست دادن استاد هرمز فرهت، نه فقط جامعه موسیقی ایران بلکه دوستداران وی در جهان را در غم و اندوه فراوان فرو برد.
زنده یاد استاد فرهت با خلق آثار گوناگون و ارزشمندی چون موسیقی فیلم گاو و سه مینیاتور ایرانی و همین طور تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف موسیقی، چهره ای ماندگار و بی بدیل در موسیقی و هنر ایران بود.
فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، فقدان زنده یاد هرمز فرهت را به خانواده محترم ایشان، استاد شاهین فرهت، عضو پیوسته این فرهنگستان، هنرمندان و علاقه مندان ایشان تسلیت گفته و از پروردگار مهربان برای ایشان، آرامش ابدی و برای بازماندگان صبر مسئلت می کند.»
هرمز فرهت از آهنگسازان و موسیقیدانان برگزیده موسیقی کشورمان روز گذشته ۲۶ مرداد در ۹۳ سالگی چشم از جهان فروبست.
زنده یاد هرمز فرهت موسیقی برخی از فیلم های سینمای ایران همچون «جنوب شهر»، «گاو»، «پستچی»، «دایره مینا» و «آرامش در حضور دیگران» را ساخته است. پایان نامه دکترای هرمز فرهت با عنوان «مفهوم دستگاه در موسیقی ایران» سال ها بعد، در ۱۹۹۰ توسط انتشارات دانشگاه کمبریج در بریتانیا به چاپ رسید که از با اهمیت ترین نوشته ها درباره موسیقی ایرانی به زبان انگلیسی است. برگردان پارسی این کتاب نیز به همت مهدی پورمحمد در تهران انتشار یافته است.


منبع:

1400/05/29
14:07:59
5.0 / 5
369
تگهای خبر: آهنگ , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵