در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو اعلام شد؛

آخر مهلت خرید آلبوم از ناشران موسیقی

آخر مهلت خرید آلبوم از ناشران موسیقی

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ضمن اعلام آخر مهلت فراخوان خرید آلبوم از ناشران موسیقی از بررسی خرید ۱۵۰ اثر موسیقایی سخن گفت.علی نیکنام انزابی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تازه ترین فرآیندها برای خرید آلبوم از ناشران موسیقی ایران که فراخوان آن چندی قبل انتشار یافته بود، توضیح داد: خرید آلبوم از ناشران موسیقی جزوی از برنامه ها و وظایف انجمن موسیقی ایران است که فرایند حمایتی و تأمین بودجه آن توسط دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد. این فرایند خوشبختانه از مدتی پیش صورت گرفت و ما توانستیم بودجه ای را در این حوزه فراهم نموده و آلبوم های انتشار یافته توسط شرکتهای مختلف تولید آثار موسیقایی را خریداری نماییم.
وی افزود: با عنایت به فراخوان منتشره شده، امروز (دوشنبه اول شهریور) آخرین مهلتی است که ناشران می توانند نسبت به اعلام و معرفی پنج اثر از آثاری که تابحال منتشر نموده اند اقدامات لازم را انجام دهند. در همین راستا تابحال نزدیک به ۲۴ شرکت برای فروش آلبوم هایشان اعلام آمادگی و آثارشان به انجمن موسیقی معرفی کرده اند. این در شرایطی است که طبق تازه ترین آماری که تا به امروز احصا شده نزدیک به ۲۴۴ آلبوم به انجمن معرفی شده اند که ما می توانیم ۱۵۰ اثر را برای خرید مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران بیان نمود: بر مبنای «طرح حمایت سالانه آثار موسیقایی ناشران ایران» تمامی ناشران حوزه موسیقی در این زمان می توانستند با ارسال لیست پیشنهادی خود به انجمن موسیقی در این طرح شرکت نمایند. این در حالی بود که لیست پیشنهادی آلبوم های ناشران و تعداد هر اثر با عنایت به آثار انتشار یافته پنج سال قبل هر ناشر و یا ۱۰ عنوان پیشنهادی به انتخاب ناشر بود. ذکر این توضیح هم لازم است که تمامی آثار انتشار یافته در حوزه های موسیقی کلاسیک ایرانی، کلاسیک غربی، نواحی و تلفیقی می توانستند برای حمایت در لیست پیشنهادی ناشران قرار گیرد.
نیکنام انزابی در بخش پایانی صحبت هایش اظهار داشت: بر مبنای فراخوان انتشار یافته، قیمت خریداری شده هر اثر توسط انجمن موسیقی بر اساس عرف پخش آثار موسیقایی، با ۳۰ درصد تخفیف از قیمت فروش قطعی هر اثر در فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی خواهد بود. میزان حمایت و انتخاب آلبوم هم بر عهده شورای خرید آثار بوده که این حمایت با عنایت به نیاز، پخش محصولات و شیوه توزیع بررسی خواهد شد. این در شرایطی است که طی روزهای آینده و پس از آخر مهلت فراخوان آمار دقیق تری از میزان آثار ارسال شده، آثاری خریداری شده به همراه اسامی آثار اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1400/06/01
21:01:14
5.0 / 5
621
تگهای خبر: آلبوم , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو