چهارمین جایزه ویستا به مرحله نمایشگاه رسید

چهارمین جایزه ویستا به مرحله نمایشگاه رسید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو چهارمین دوره جایزه هنر معاصر ویستا به بخش عرضه ایده های منتخب در نمایشگاه رسیده است. این نمایشگاه از عصر ۱۹ شهریور در گالری ویستا شروع به کار کرده است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، یازده ایده منتخب از ۱۳ هنرمند به نامهای آوازه الماسی، پونه اوشیدری، آیدین باقری، مریم بهروزی نیا، علیرضا خسروآبادی، امیدرحیم پور، میترا سلطانی، ژوبین عبدیانی، نرگس فراهانی، سارا قاضی اسدالهی و گلاره گودرزی، آگرین لطف اله زاده و فائزه خان محمدی در این نمایشگاه شرکت دارند.
ایده های راه یافته بعد از گذران چند مرحله داوری، گزینش و مصاحبه به بخش نمایشگاهی راه یافته اند.
بهنام کامرانی، هنرمند تصویری و یکی از داوران جایزه ویستا برای معرفی منتخبان دوره چهارم نوشته است:
«جایزه ی ویستا (ویستا به معنای اندیشه است) به منظور اهمیت دادن به خلاقیت و فکر هنری در بستر هنرهای معاصر ایجاد به وجود آمده و در این چهار دوره توانسته است هنرمندان و آثاری پیشرو را به فضای هنری ایران معرفی و حمایت کند.
انتخاب آثار ِدوره چهارم جایزه هنر معاصر ویستا این دفعه در شرایط خاص همه گیری کرونا برگزار شد و از میان ۱۲۶ طرح راه یافته، ۱۸ طرح برای مصاحبه مشخص شد و سپس بعد از بررسی و گفتگو آنلاین ( به علت پاندمی بیماری کرونا) با شرکت کنندگان، ۱۱ طرح منتخب این دوره شد.
در این دوره طرح ها رشد کیفی داشت و جنبه های قومی و اجتماعی و محیط زیستی بیشتر از دیگر طرح ها دیده می شد. هنرمندان منتخب بعد از رای گیری و بحث های موشکافانه انتخاب شده اند و تمامی معیارهای طرح و نمونه تصویری و توجیه آنرا داشته اند. به نظر می آید این دوره هم آثاری با تنوع و لهجه های متفاوت در هنر معاصر ایران به بخش پایانی راه یافته اند.»
این نمایشگاه تا ۹ مهرماه ۱۴۰۰ دایر است و علاقمندان با رعایت تمامی قوانین بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی می توانند ۱۶ تا ۲۰ از این ایده ها دیدن کنند.
آیین اختتامیه و معرفی برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی با روشن شدن وضعیت بحرانی این روزهای کرونایی اطلاع رسانی خواهد شد.

1400/06/21
10:05:40
5.0 / 5
604
تگهای خبر: آواز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳