نمایشگاه عکس ناظر و منظور راه اندازی

نمایشگاه عکس ناظر و منظور راه اندازی

سایت رسمی سیامک یزدانجو: نمایشگاه عکس ناظر و منظور شامل مجموعه تصاویر هدا زابلی نژاد به کیوریتوری پژمان دادخواه 25 شهریورماه در مؤسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا افتتاح می شود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، «ناظر و منظور» عنوان نمایشگاه عکسی است که در نگارخانه محمود فرشچیان مؤسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا پنجشنبه ۲۵ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ افتتاح می شود. این نمایشگاه شامل مجموعه تصاویر هدا زابلی نژاد به کیوریتوری پژمان دادخواه است.
در استیتمنت نمایشگاه به قلم پژمان دادخواه آمده است: «در مجموعه پیش رو هنرمند عکاس اهتمام دارد تا با نگاهی باردیگر به مرزهای ما بین فتوژورنالیسم و عکاسی هنری و با تلاشی آگاهانه از برخی قواعد عکاسانه خارج شده و نگاه شخصی اش را عرضه نماید. عکاس، لحظه های ناب و آنی را با دید هنری و کادربندیِ متفاوت و غیرمتعارف حول مساله ذهنی اش ثبت و ارائه کرده است. این مجموعه که بیشتر کنکاشی در باب فعل مشاهده است، بیان کننده موقعیت هایی است که در آن بازدیدکنندگان نمایشگاه در برخورد با اثر هنری و تماشاگران یک کارناوال شهری در برخورد با یک رویداد فرهنگی بعنوان ناظر و مشاهده گر فعال حضور داشته و در عین حال همزمان قسمتی از آن فضا شده و به منظورِ ناظری دیگر، یعنی عکاس تبدیل می شوند. بدین سبب تلاش عکاس در ناظر و منظور، بر ثبت آنی و لحظه ای موقعیت و واکنش دیداری ناظرین و همین طور تغییر موقعیتشان بعنوان منظور و مشاهده شونده است.»
علاقه مندان می توانند جهت بازدید تا تاریخ ۱ مهرماه ساعت ۱۰ تا ۱۸ به استثنا روز جمعه به خیابان ولیعصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان برادران مظفر، پلاک ۱۲۵ مراجعه کنند.


منبع:

1400/06/25
15:16:44
5.0 / 5
536
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو