پاسخ وزیر ارشاد به پرسش های خبرنگاران

پاسخ وزیر ارشاد به پرسش های خبرنگاران

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که شنبه ـ سوم مهر ماه ـ همزمان با شروع سال تحصیلی جدید به شکلی نمادین و با هدف احترام به اهالی هنر، به هنرستان موسیقی دختران رفته بود، برای لحظاتی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های نمایندگان رسانه ها با مبحث شبکه نمایش خانگی، سیاست های وزارت ارشاد در حوزه موسیقی و انتصاب ها در معاونت هنری پاسخ گفت.


محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره این که چه زمانی برنامه های ارشاد در حوزه موسیقی اعلام خواهد شد؟ اظهار داشت: برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه حوزه های هنر همچون هنرهای تجسمی، تئاتر، سینما و موسیقی به صورت کامل درحال تدوین است و تا انتهای مهرماه با جزئیات و برنامه اقدامش منتشر می نماییم.
وزیر ارشاد به این پرسش که دلیل تاخیر در انتخاب مدیران معاونت هنری این وزارت خانه چیست؟ هم چنین پاسخ داد: کارهای این امر حدودا به انجام رسیده است و بزودی انتصابات مدیران را خواهیم داشت و بعضی از دوستانمان هم که در بخش های مختلف حضور دارند ابقاء شدند و از برخی دیگر هم استفاده می نماییم. یکی ـ دو تغییر هم داشتیم که طی این هفته انجام می شود.


وی همینطور در پاسخ به پرسش دیگری درباره شبکه نمایش خانگی و بحث سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، بیان نمود: در جریان جزئیات این بحث در چند سال قبل بودم و معتقدم بدون جنجال رسانه ای این بحث باید حل شود. کاملا روشن است که ما همه این اقدامات را در چهارچوب قانون باید انجام دهیم. با دوستانمان در صداوسیما، مجلس، شورایعالی فضای مجازی در همین یک ماه اخیر گفت و گوهای خوب و فشرده ای داشتیم. کار حدودا درحال جمع بندی است و بزودی در مراکز قانونی تصمیم گیری این کار اتفاق خواهد افتاد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بطور قطع معتقد هستیم که جایگاه نظارتی و شأن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی و امر نظارت و مباحث در ارتباط با این موارد، در مسیری که تاکنون ادامه داشته باید ادامه پیدا کند. اگر ابهامی هست، مسائل و موضوعات جدیدی پیش آمده که امروز نیازمند تصمیم گیری است و با رعایت قوانین و رویه های موجود باید درباره شان تصمیم گیری شود.

اسماعیلی درباره بحث واکسیناسیون هنرمندان اظهار داشت: بحث پشتیبانی از هنرمندان به تصویب رئیس جمهور رسید و در اختیار صندوق اعتباری هنر قرار گرفته و از ماه آینده به اهالی فرهنگ و هنر در چارچوب تسهیلات بلاعوض و کم بهره تعلق خواهد گرفت. کار دوم ما این است که بزودی کلیه فعالیتهای فرهنگی و هنری به تدریج راه اندازی خواهد شد و با تکمیل چرخه واکسیناسیون، شاهد از سرگیری کلیه فعالیتهای هنری و فرهنگی در سطح کشور خواهیم بود.

وی در پاسخ به این که آیا درباره آموزش موسیقی دختران برنامه خاصی در نظر دارند؟ اظهار داشت: در حوزه هنر و هنرآموزی معتقد به تفاوت های جنسیتی نیستیم و حتی خانم ها در حوزه هنر اغلب جلوتر از آقایان هستند. بعنوان مجموعه دولت باید حضور خانم ها را در این حوزه ها تسهیل نماییم. برنامه ما این است که حلقه هنرستان ها را در سرتاسر کشور تکمیل نماییم. به هر حال بحث آموزش هفت رشته تخصصی هنر در انحصار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در همه استان ها در همه رشته ها حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه خواهیم داشت.
منبع:

1400/07/03
18:54:43
5.0 / 5
631
تگهای خبر: آموزش , ترانه , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو