ارزیابی آثار ارسالی به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی انجام شد

ارزیابی آثار ارسالی به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی انجام شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو مرحله ارزیابی و انتخاب آثار چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران توسط اعضای هیأت انتخاب جشنواره در تالار رودکی تهران انجام شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی ایران، فاروق رحمانی، دامون شش بلوکی، فواد توحیدی، مجتبی قیطاقی، بهمن حاج امینی و احمد بیت سیاح اعضای هیأت انتخاب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کنار محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، ۲۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره را در ایام سوم و چهارم مهرماه ارزیابی کردند و هنرمندان راه یافته به بخش نهایی جشنواره بزودی معرفی می گردند.
همچنین هیات انتخاب آثار و گروه های چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بعد از ارزیابی آثار در نشستی با محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد دیدگاه ها و پیشنهادهای خویش را درباره جشنواره نواحی بیان نمودند.
انتخاب های شایسته ای در دوره چهاردهم رقم می خورد
محمدعلی مرآتی دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اظهار داشت: به اعتقاد من جشنواره چهاردهم با حضور شما بزرگواران، انتخاب های شایسته ای را رقم خواهد زد و البته استقبال از فراخوان سال جاری هم نشان داده است هنرمندان اقوام به تخصص های اصلی خودشان برگشته اند چون که برپایه محور های جشنواره، محدودیتی در ژانر و گونه های مختلف ندارند و به نظرم این روش هر چندسال یک مرتبه در جشنواره تلخیص و تمرکز بیشتری در معرفی گونه های اصیل دارد چون که این جشنواره هست که تابع تخصص و انتخاب واقعی موسیقیدان اقوام است که بطور قطع یک رنگ آمیزی متنوع تری را در این وحدت فرهنگی موسیقایی به وجود خواهد آورد.
وی افزود: خیلی خوشحالم که این مهم به کمک شما عزیزان و با پشتیبانی انجمن موسیقی ایران رقم خورده است.
دلیل انتخاب دبیر دوره چهاردهم جوانگرایی بود
محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این نشست اظهار داشت: از تمام شما عزیزان تشکر می کنم که قبول زحمت کرده و آثار چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی را داوری کردید. دبیری چهار دوره قبل این جشنواره برعهده احمد صدری بود که پیشنهاد و تصریح کرد که از هنرمندان جوان تر در این دوره از جشنواره برای دبیری انتخاب گردد. آقای مرآتی سال قبل در هیأت انتخاب جشنواره موسیقی فجر همکاری کرد و خوشحالیم که سال جاری بعنوان دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران فعالیت می کند.
وی اضافه کرد: دبیر جشنواره بلافاصله شورای سیاستگذاری را پیشنهاد کردند و چند جلسه را هم به صورت آنلاین برگزار کردند و تم اصلی جشنواره و همینطور محورهای کلی فراخوان به دست آمد. سپس دبیر جشنواره هیأت انتخاب آثار را انتخاب و معرفی کردند و با عنایت به این که جشنواره در کرمان برگزار می شود، وی به سمت انتخاب داوران از استان کرمان هم رفتند که این مورد هم کار خوب و شایسته ای است.
وی خاطرنشان کرد: به هر حال امور چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با مدیریت دبیر جشنواره و نظرات شورای سیاست گذاری پیش رفته و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، انجمن موسیقی ایران و انجمن موسیقی کرمان زحمت اجرایی و پشتیبانی جشنواره را انجام می دهند.
چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با مشارکت استادان موسیقی ایران توسط دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن موسیقی ایران و حمایت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از ۲۹ مهر تا ۲ آبان ماه سالجاری در کرمان برگزار می شود.

1400/07/09
12:24:57
5.0 / 5
388
تگهای خبر: جشنواره , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو