اخطار روزنامه انگلیسی درباره خطر برگزاری جشنواره های موسیقی

اخطار روزنامه انگلیسی درباره خطر برگزاری جشنواره های موسیقی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو فایننشال تایمز، نشریه انگلیسی می نویسد: جشنواره های موسیقی از نظر اقتصادی پرخطرند. بازگشایی جشنواره ها، بعد از توقف سال ۲۰۱۹ به جهت همه گیری ویروس کرونا، این اخطار را داد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح مهم ترین عناوین روزنامه های جهان در روز دوشنبه ـ ۲۶ مهر ماه ـ صمن مطلب بالا آورده است:

قدرت چین در فضافایننشال تایمز در انگلیس می نویسد: چین برای نشان دادن توان خود در فضا دست به آزمایش موشک هایی با قدرت ما فوق صوت، می زند. آن چه آمریکا را شگفت زده کرد، پرتاب راکت با سوخت هسته ای از جانب چین بود، که یک مرتبه به مدار زمین چرخیده است.
مبارزه با بحران اقتصادی در ژاپن
له رپوبلیکا در ایتالیا آورده است: فومیو کیشیدا می گوید، سرمایه داری نوینی را برای مبارزه با بحران اقتصادی در ژاپن پیشنهاد کرده است. او می گوید، باید از عصر «شینزوآبه» نخست وزیر پیشین ژاپن، دوری نماییم. کیشیدا، نقشه راهی تازه را طراحی می کند.
نشر دروغماریا رسا، روزنامه نگار فیلیپینی و برنده جایزه صلح نوبل آن چنان که در روزنامه فرانسوی لوموند آمده است می گوید، ما وارد عصر اقتدار دیجیتال شده ایم و نشر دروغ پردازی در شبکه های اجتماعی که سخت گسترش یافته است.
این نشریه همینطور آورده است: گروه فیلمبرداری روسیه، در اولین سفر فضایی خود، اولین فیلم در فضا را کلید زدند.

۳۰ سال در راهاکونومیست نشریه انگلیسی نوشت: این اولین لرزه بزرگ انرژی در دستیابی به عصر پاک است. برای رسیدن به انرژی و نیروی پاک، دشواری های بسیار در راه اند. طرح کاریکاتور گون جاستین دنیس، شعله آبی ای را نشان داده است که فریادکنان، به شعله زرد تبدیل می شود. نوشته می گوید، ماه دیگر همایش کاپ ۲۶ برای دستیابی به انرژی پاک یا رسیدن به صفر در راهی شدن گازهای کربن به آسمان، برگزار می گردد که در آن، راهکارهای رسیدن به این هدف بررسی خواهد شد. مقصد سال ۲۰۵۰ است. دشواری های دستیابی به عصر انرژی پاک، در مقابل این کشورها است. قیمت سبد نفت، ذعال سنگ و گاز، ۹۵ درصد افزایش پیدا کرده است. انگلیس کشور میزبان به نیروگاه های برق با سوخت ذغال سنگ رو آورده و بازگشته است.
همچنین در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

انقراض حشره هاگاردین رونامه انگلیسی می نویسد: حشرات با سرعتی اخطار دهنده، در سیاره زمین منقرض می شوند. در آلمان جمعیت این حشرات پرنده، در ۲۶ سال، ۷۶ درصد کاسته شده است. در انگلیس جمعیت پروانه های معمولی، از دهه هفتاد، ۴۶ درصد کاهش داشته است. انقراض نسل حشرات، خطرآمیز است. سیاره زمین بدون این مخلوقات ریز، کارکردی نخواهد داشت. آنها گردافشانی می کنند، آفت ها را کنترل کرده و هر ماده اورگانیک را در چرخه زیست محیطی نگاه می دارند. خاک را سالم نگاه داشته و دانه ها را می پراکنند. خیلی از آنها، منبع غذایی حیاتی مخلوقات چون پرنده ها، ماهی ها، شب پره ها، خفاش ها، خزندگان و دوزیستان اند. زنبورها هم با دیگر حشرات، رو به انقراض می روند. سیزده گونه آنها، در بخش هایی از اروپا از بین رفته اند.
منبع:

1400/07/26
23:09:05
5.0 / 5
556
تگهای خبر: جشنواره , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو