نمایشگاه تصاویر ۵۰ ساله سیدمحمد احصایی

نمایشگاه تصاویر ۵۰ ساله سیدمحمد احصایی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو نمایشگاه تصاویر ۵۰ ساله سیدمحمد احصایی، استاد خوشنویس و نقاش قدیمی کشورمان از موزه های دنیا، بعنوان سومین دیدار هنرمند کاری از بهزاد حاتم در گالری گلستان افتتاح می گردد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، «گنج بازیافته» عنوان این نمایشگاه است که همزمان کتاب این مجموعه هم رونمایی می شود. اسلایدهای رنگی که محمد احصایی در دهه های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰، در روزگار دانشجویی خود گرفته است، سرانجام به روی دیوار گالری می رود که بخش بزرگی از این عکس ها، نماهایی از موزه های جهان را با ثبت رسانده اند.
شماری از این عکس ها از جمعه، هفتم آبان در گالری گلستان به نمایش درمی آید و همان جا کتابی با تعداد بسیار بیشتری از عکس ها رونمایی می شود. نمایشگاه و کتاب «گنج بازیافته»، سومین نمایش و کتاب از رشته دیدار هنرمند از بهزاد حاتم است.
در این کتاب می خوانیم: «عکس های موزه ها هنرمند جوانی را نشان داده است که با نگاهی هنرشناس و ستایشگر، آمده است که بیشتر ببیند و بستاید و بیاموزد و هم زمان عکاسی کنجکاو و تیزبین و بازیگوش را که ولی دریچه دوربینش را بر هر چیزی نمی گشاید. او بسیار گزیده و سنجیده و شکیبا رفتار می کند... یک گروه از تصاویر احصایی از پیوند میان نگرنده و کار هنری است. بعضی از اینها چیزی بیشتر از نگهداری یک دم درست از رو به رویی یک نگرنده با یک کار هنریست، احصایی با نگر درست و با شکیبایی توانسته است از بسیاری ازاین رو به رویی ها و در آمیختن کار هنری و تماشاگر، یک کار هنری دیگر بیافریند.»
در کتاب در کنار برخی از عکس ها یادداشتی درباره آن به خط احصایی آمده است که خواندنی و شیرین است و به ارزش کتاب می افزاید. کتاب «گنج بازیافته» را مانند دو کتاب پیشین دیدار هنرمند، نشر نظر در همکاری با گالری ۱۰ منتشر نموده است. همه کتاب های این رشته دو زبانه است و متن انگلیسی آن ترجمه متن فارسی نیست و نویسنده آنرا برای خواننده غیر ایرانی نوشته و گاه در آن چیزهایی را توضیح داده که خواننده ایرانی خود بر آن آگاه است.
نمایشگاه تصاویر سیدمحمد احصایی، اولین نمایشگاهی است که گالری گلستان بعد از پاندمی کرونا به صورت حضوری برگزار می نماید و بار دیگر این گالری قدیمی تهران درهای خویش را به روی مشتاقان هنر می گشاید.
گالری گلستان تا دوازدهم آبان در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ تصاویر گنج بازیافته را به تماشا خواهد داشت.
منبع:

1400/08/04
21:52:29
5.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو