تاكید بر نقش كلیدی صداوسیما در شورای هنر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس شورای هنر شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس شورای هنر شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو اولین نشست شورای هنر شورایعالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، در این نشست که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اکثریت آرا بعنوان ریاست شورای هنر انتخاب شد، سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی هم حضور داشت.
او ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت امام صادق(ع) اظهار داشت: «دیروز از محضر مقام معظم رهبری مثل همیشه حکمت های بسیاری را دریافت کردیم. همچون رهبری حکیم انقلاب در مورد جهان اسلام و امت اسلامی دو نکته را برجسته کردند که بسیار مهم بود. نکته اول نگاه جامعه نگری به اسلام بود. دین اسلام گرفتار التقاط های بسیاری شده و اختلال در ارائه اسلام و فهم اسلام و غرض ورزی ها نسبت به فهم دین اسلام، منشاء مشکلات بسیاری شده است. در روایات آمده است زمانی که حضرت مهدی (عج الله) بیایند، اسلامی معرفی می کنند که برای همه جهانیان جدید است. جدید بودن دین اسلام از باب نوآوری حضرت مهدی (عج الله) نیست بلکه آنقدر اسلام در راه تک نگاری ها و تک بعدی ها منحرف شده که اسلام استقرار یافته را در سطح جهانی دارای ابهامات بسیاری کرده است.»
وی افزود: «حکیم فرزانه انقلاب فرمودند متفکرین اسلامی در جمهوری اسلامی ایران، به تبیین و بیان دین اسلام بپردازند. به هر حال یک وظیفه سنگینی بر دوش ما در حوزه فرهنگ است و باید بتوانیم در راه تبیین جامعیت اسلام قرار بگیریم. خصوصا جهان غرب در سکولاریزه کردن دین و اسلام آنقدر به پیش رفته اند که دین را از مسیر زندگی خارج کرده اند. در ابتدا سخن از جدایی دین از سیاست بود اما بعدها دین را از نهاد علم دور کردند، بگونه ای که در دانشگاه های غرب سخن از گفت بقول استیفن کارتر باعث مسخره شدن می شود و می گویند سخنان هزاران سال پیش باردیگر دستخوش مکررات شده است.»

ارزش وحدت جهان اسلام در شکل گیری تمدن نوین اسلامی
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: «نکته دوم مقام معظم رهبری وحدت جهان اسلام و ارزش این وحدت برای هم افزایی جهان اسلام در شکل گیری تمدن نوین اسلامی بود. حکیم فرزانه انقلاب فرمودند وحدت یک هم افزایی بین جهان اسلام است. درحقیقت در سطح ملی هم به این هم افزایی نیازمندیم. هم افزایی مستلزم نگاهی بلند و همفکری در کارها با نیتی خالص برای خداوند متعال است. نکته ای که در سخنان رهبری حائز اهمیت بود، ایشان بحث تمدن نوین اسلامی را نه در مقیاس ملی بلکه در مقیاس جهانی مطرح می کنند. حکیم فرزانه انقلاب اسلامی معتقدند بدون وحدت در جهان اسلام، تمدن نوین اسلامی مستقر نمی گردد. ازاین رو به هم افزایی والایی نیازمندیم تا استقرار تمدن نوین اسلامی حاصل شود.»
وی ضمن اشاره به تاریخچه ۲۴ ساله شورای هنر در شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان نمود: «این شورا یکی از شوراهای تخصصی شورایعالی انقلاب فرهنگی است که مصوبات مهمی در آن بوده است. در واقع مصوبه ۴۱۱ شورایعالی انقلاب فرهنگی در دوم دیماه ۱۳۷۶ منشاء تاسیس شورای هنر شده است. در سال ۱۳۸۸ توقفی در کار شورای هنر صورت گرفت که این شورا تبدیل به کمیسیون هنر شد. در این سال ها دکتر ایمانی کمیسیون هنر را برعهده گرفتند و علیرغم این که اختیارات کمیسیون محدود بود، مجموعه ای از دستورات را در کمیسیون هنر طرح کردند. در همان سال ۸۸ توافق شد بود که ریاست شورا به صورت دوره ای بر عهده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.»
عاملی افزود: «فرهنگ شناسان در غرب اذعان دارند با آخر هویت در غرب مواجهه اند. بدین مفهوم که افراد دارای استقرار نیستند و "من" وجودی شان نمی تواند یک فرایند رو به جلویی را بپیماید و همینطور "ما" ی اجتماعی شان هم بدینگونه است. ازاین رو بعضی از آخر ملیت سخن می گویند چون هنر در وضعیت ناثبات و بدون استقرار است. امیدوارم در این دوره با همت آموزش عالی و آموزش و پرورش کشور در حوزه هنر آکادمیک و علمی، هنری برخاسته از دانش و هنر فرایند شده در نظام آموزش و پرورش کشور را شاهد تعالی باشیم.»
استاد دانشگاه تهران افزود: «براساس آئین نامه در هر دوره ای از شورای هنر، انتخابات برگزار می گردد و یک نفر از میان اعضای شورای هنر را به ریاست این شورای بر می گزینند. درواقع اعضای حقوقی شورای هنر متشکل از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی و هم رئیس سازمان صداوسیما است که در دوره قبل هم رئیس سازمان صدا و سیما منظم در جلسات شرکت می کردند و باید در زمینه حضور مستمر دکتر جبلی در جلسات شورای هنر هم صحبت شود چون امتداد کار شورای هنر به صدا و سیما منتهی می شود. نقش کلیدی صداوسیما در شورای هنر پررنگ است. اگر مصوباتی در شورای هنر تصویب شود و همراهی صداوسیما را نداشته باشیم، بروز و ظهور اساسی مصوبه را نخواهیم داشت.»
وی افزود: «در این دوره سه نفر از اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی، جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی، دکتر کی نژاد و حجت الاسلام والمسلمین دکتر پارسانیا به تصویب شورایعالی بعنوان نمایندگان شورایعالی انقلاب فرهنگی در شورای هنر انتخاب شدند و امیدوارم در این دوره جدید، گام های اساسی در شورای هنر برداریم.»

هنر حوزه تعهد و روش زندگی مطلوب
عاملی ضمن اشاره به حوزه تخصصی اش علوم ارتباطات، درمورد هنر اظهار داشت: «شاید در حوزه فرهنگ، موفق ترین حوزه «هنر» است. هنر عرصه فرهنگ مطلوب را تشکیل می دهد. در هنر نیاز نیست، کار اجبار آور انجام دهیم. باید گفت هم در فرهنگ عمومی و فرهنگ نخبگانی تمایل به هنر چه هنرهای تجسمی، نمایشی و صناعی و... در سطح بالایی است و مردم شائق و راغب به سمت هنر هستند.»
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، هنر را دارای اثرگذاری بالا در جامعه دانست و افزود: «برخی «هنر» را حوزه تفنن فرض می کنند اما حقیقت این است «هنر» حوزه تعهد به روش زندگی مطلوب است. هنر مسئول و متعهد با هنر غیرمسئول و غیر متعهد دو عرصه متفاوتند. اگر از بنده با عنایت به فعالیت در حوزه غرب شناسی سوال کنند که وضعیت امروز فرهنگ عمومی غرب چرا به اینجا کشیده شده است! پاسخ آن هنر است. در هنر غرب، یک نوع یلخی گری و رهابودگی ای شکل گرفته که بازتاب آن بر هویت های رها شده، نامعین و چند رگه دیده شده است.»
استاد دانشگاه تهران افزود: «فرهنگ شناسان در غرب اذعان دارند با آخر هویت در غرب مواجهه اند. بدین مفهوم که افراد دارای استقرار نیستند و «من» وجودی شان نمی تواند یک فرایند رو به جلویی را بپیماید و همینطور «ما»ی اجتماعی شان هم بدینگونه است. ازاین رو بعضی از آخر ملیت سخن می گویند چون هنر در وضعیت ناثبات و بدون استقرار است. امیدوارم در این دوره با همت آموزش عالی و آموزش و پرورش کشور در حوزه هنر آکادمیک و علمی، هنری برخواسته از دانش و هنر فرایند شده در نظام آموزش و پرورش کشور را شاهد تعالی باشیم.»
عاملی بیان نمود: «با نگاهی به پردیس هنر دانشگاه تهران درمی یابید خیلی از صاحبان هنر در حوزه هنرهای موسیقی، تجسمی و نمایشی و... هنر بازاری را قبول ندارند. درواقع اعتقاد دارند هنر بازاری با هنر آکادمیک فاصله زیادی دارد، البته در این حوزه ملاحظات و نکاتی نهفته است. به نظرم دانشگاه به فاخر بودن هنر کمک دهنده است و آموزش و پرورش می تواند ما را در این راه یاری دهد و سازمان تبلیغات اسلامی با ظرفیت های عمیق در پیوند با دین در حوزه هنر هم در این راه تعالی بخش است.»
وی خاطرنشان کرد: «استوارت هال یکی در نظریه بازنمایی عنوان می کند «اساسا ما در جهان بازنمایی زندگی می نماییم، هیچ چیزی در جهان نیست، مگر آنکه بازنمایی شده باشد» ذهن بمحض دریافت، بازنمایی می کند و در مرحله بعد بازنمایی ذهنی مان را تبدیل به هنرهای نقاشی، موسیقی، سینما، تجسمی و... می نماییم. بنابراین ما در جهانی زندگی می نماییم که فرهنگ در بستر هنر، بازتولید و بازساخت می شود.»
عاملی ضمن اشاره به حوزه تخصصی اش علوم ارتباطات، درمورد هنر اظهار داشت: «شاید در حوزه فرهنگ، موفق ترین حوزه "هنر" است. هنر عرصه فرهنگ مطلوب را تشکیل می دهد. در هنر نیاز نیست، کار اجبار آور انجام دهیم. باید گفت هم در فرهنگ عمومی و فرهنگ نخبگانی تمایل به هنر چه هنرهای تجسمی، نمایشی و صناعی و... در سطح بالایی است و مردم شائق و راغب به سمت هنر هستند.»

باید راهکاری در زمینه ضمانت اجرایی مصوبات شورایعالی اندیشیده شود

سعیدرضا عاملی با ابراز امیدواری دوره جدید را موسمی فاخر برای شورای هنر دانست و اظهار داشت: «استدعا دارم اعضای محترم این جلسات را شخصا بدون واگذاری به معاونانشان شرکت نمایند. تلاش داریم با مساله یابی از وضعیت جامعه، به صورت منسجم مباحث دستور کار شورا را چون سند موسیقی، سند ملی مد و لباس و هنرهای تجسمی پیش ببریم.»
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پاسخ سخنان حجت الاسلام والمسلمین واعظی در خصوص این که راهکاری در زمینه ضمانت اجرایی مصوبات شورایعالی باید اندیشیده شود، عنوان کرد: «در دستور مطالبات مقام معظم رهبری، سیاست ها و اقدامات ضروری که برای صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی آماده شد، تمام تلاش دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ایجاد سازوکار دقیق در زمینه مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی است. درحقیقت بخشی از ضمانت اجرایی مصوبات به نظام بودجه ریزی کشور برمی گردد چون بعضی از مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی بار مالی دارد ازاین رو سازمان برنامه و بودجه باید خودش را ملزم بداند تا بر مبنای مصوبات شورایعالی، ضمانت مالی آنرا تأمین کند. بخش دیگر مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی به منابع انسانی ارتباط دارد تا از راه برخی مصوبات منابع انسانی افزایش یابد که سازمان اداری و استخدامی باید خودش را در این حوزه ملزم بداند. همینطور برخی از مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با دستگاه ها و وزارت خانه ها است که باید آنها و هم قوه قضاییه خویش را مکلف به اجرا بدانند.»
عاملی افزود: «در زمینه سازمان بازرسی باید گفت زمانی که آیت الله دکتر رییسی ریاست قوه قضاییه را برعهده گرفتند، بلافاصله در مکاتبه و ملاقاتی با ایشان، به سازمان بازرسی دستوری را ابلاغ کردند در خصوص نظارت بر حسن اجرای مصوبات و خصوصا اسناد ملی شورایعالی انقلاب فرهنگی. همینطور دکتر کاظمی تایید می کنند که بر روی سند تحول آموزش و پرورش، گزارش هایی را از دستگاه ها نسبت به اجرایی شدن مصوبات توسط سازمان بازرسی گرفته شد. حال به جهت اینکه سازمان بازرسی در ساختارشان روند اجرایی شدن مصوبات را بیاورند، این مورد را پیشبینی خواهیم کرد.»
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی همینطور به ظرفیت عظیم آموزش و پرورش با ۱۵ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم اشاره نمود و اظهار داشت: «اگر هر شخصی بخواهد در حوزه فرهنگ به بالندگی برسد باید بر حوزه نظام آموزش و پرورش متمرکز شود و تردیدی نیست با ریاست شورای هنر و همت اعضای شورا این گام بزرگ را بر خواهیم داشت.»

ظرفیت شورای هنر در پیشبرد حوزه فرهنگی و هنری

محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از اعتماد اعضای شورای هنر در انتصاب به ریاست این شورا اظهار داشت: «ان شاءالله بتوانیم وظایفی را که در شورای هنر برعهده داریم، پیش ببریم. بارها عرض کردم شورای هنر و شوراهای اقماری شورایعالی انقلاب فرهنگی از ظرفیت های بالایی برخوردار می باشند و ما مرکزیت و قرارگاه بودن شورایعالی انقلاب فرهنگی را با تمام وجود قبول داریم. تلاش داریم در پیشبرد حوزه فرهنگی و هنری از ظرفیت شورای هنر به نحو احسن بهره ببریم.»
وی درباره انتخاب دبیر شورای هنر اظهار نمود: «طبق آئین نامه دبیر باید از میان اعضای شورا انتخاب گردد. به نظرم اول به اصلاح آئین نامه شورای هنر بپردازیم و پس از پذیرش اصلاحیه ها در شورایعالی، دبیر شورای هنر را انتخاب نماییم. ازاین رو انتخاب دبیر را به جلسه آتی پس از تصویب اصلاحیه موکول نماییم. در تبصره یک ماده دوم عنوان شده رئیس و دبیر و منشی از میان هفت نفر عضو شورای هنر انتخاب شوند. طبیعتا کار دبیرخانه مستقل است، ازاین رو اصلاحات آئین نامه شورای هنر باید به صحن شورایعالی برود پس از اینکه ابلاغ گردید، دبیر را انتخاب نماییم.»

پاشنه آشیل شورایعالی انقلاب فرهنگی، فقدان ضمانت اجرایی مصوبات شورا است
حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی؛ عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: «ضمن عضویت در شورای حوزوی و شورای هنر باید عرض کنم ما در ارتباط با کلان شورایعالی انقلاب فرهنگی و تبعا شوراهای اقماری آن تا وقتی که مساله ضمانت اجرایی را مصوبات را حل نکنیم، حدودا انگیزه ها برای مشارکت جدی در جلسات کاسته می شود. با عنایت به نزدیک بودن حکم مقام معظم رهبری درمورد شورایعالی انقلاب فرهنگی، باید اساسا برای ضمانت اجرایی مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی راهکاری اندیشیده شود. چند روز پیش مطلبی را در زمینه سهمیه اساتید و فرزندانشان خواندم (شاید مستقیما ناظر به مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی نباشد) که دیوان عدالت اداری، مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی را ابطال کرده بود. زمانی که دیوان عدالت اداری بتواند مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی را بعنوان یک قانون گذار ابطال کند، ازاین رو کم کم راه برای دیگر دستگاههای قانونگذار باز می شود تا مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی را ابطال کنند.»
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، پاشنه آشیل شورایعالی انقلاب فرهنگی و شوراهای اقماری آنرا در مساله فقدان ضمانت اجرایی مصوبات شورایعالی دانست و پیشنهاد داد: «با توجه به این که بازرسی کل کشور بخش های مختلفی را دارا است و نهادهای اجرایی و دولتی کشور مخاطب خیلی از مصوبات هستند، در آنجا به اصطلاح معاونت علمی و فرهنگی به وجود آید و در بحث بازرسی و نظارت مصوبات الزامات رسمی را متوجه دستگاه ها کند. نفس این مورد که یک نهاد نظارتی و بازرسی متکلف امور حوزه مصوبات به اصطلاح هنر و فرهنگ باشد، یکی از اهرم هایی است که می تواند به ضمانت اجرایی مصوبات ختم شود.»

پیش بینی ضمانت اجرایی برای هر مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی
در بخش دیگر جلسه زلفی گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بحث ضمانت اجرایی مصوبات شورا و انتقاد دکتر واعظی در این حوزه اشاره نمود و اظهار داشت: «به نظرم برای هر مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی باید بحث ضمانت اجرایی اش پیشبینی شود که این مورد رعایت نشده است. بعنوان مثال در جلسه آینده شورای اسلامی شدن دانشگاه ها موضوعی را که دکتر واعظی طرح کردند را متذکر خواهم شد. یک نفر را بعنوان رئیس دانشگاه منصوب می نماییم و این شخص باید بحث سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مسائل فرهنگی و... را اجرا نماید اما این فرد را با دادن حکم ریاست رها می نماییم تا نهایت از این سمت برداشته شود. در این دوره به ریاست دانشگاه ها ضمن این که برنامه وزارت خانه را ابلاغ کردم، از آنها خواسته ام تا برنامه خودشان را ارائه دهند. درحالی که باید برنامه رئیس دانشگاه در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها مطرح شود تا شاخص ها، اولویت های اجرای آن و... را لحاظ نماییم.»
وی افزود: در مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و هیات امنای دانشگاه ها بحث مغفول مانده این است که در مصوبات منافع فردی و ملی را همسو نمی بینیم. آیا در تصویب آئین نامه ارتقاء و... منافع فردی و ملی همسو دیده شده یا نه؟»
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی را درباره نظارت اجرایی مصوبات از جانب سازمان بازرسی رد کرد و اظهار داشت: «سیاست سازمان بازرسی، وبیخ پیش از پیشگیری است. اول اشتباهی فرد یا سازمانی می کند و بعد سازمان بازرسی اعلام می کند مطابق قانون عمل نکردی و... نبایستی سیاست های ما چون ایست بازرسی باشد. ازاین رو سیاست ها و ضمانت اجرای شورایعالی انقلاب فرهنگی باید بگونه ای باشد که در حین حرکت قابل رصد باشد، ازاین رو جایگاه سازمان بازرسی و نظارت را باید کنار بگذاریم. فی الواقع در شورایعالی انقلاب فرهنگی ساز و کار اجرایی شدن مصوبات را باید پیشبینی نماییم.»
وی هنر را جزو فناوری های نرم عنوان نمود و اظهار داشت: «استدعا دارم یک عضوی با تصویب شورا مثل معاون فناوری وزیر علوم که در ارتباط با پارک های علم و فناوری (هنر نرم) است، در شورای هنر وجود داشته باشند تا آنها به مصوبات شورا با دید تولید ثروت از دانش به آن نگاه کنند و نظراتشان را در شورای هنر ارائه دهند تا مصوبات شورا با دید اجرایی تری پیش رود. البته شاید جای این سوال باشد که شما بعنوان وزیر علوم، عضو شورای هنر هستید و این امر کفایت کند اما کار کارشناسی ای که معاون فناوری وزارت علوم می تواند داشته باشد، بنده ندارم.»

حوزه هنری، نهادی مسقتل با بودجه ای مشخص

حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با عنایت به اضافه کردن نهاد های هنری به شورای هنر ضمن اشاره به حوزه هنری اظهار داشت: «حوزه هنری را یک نهاد مستقل با بودجه ای مشخص است و ریاست آن از جانب رهبری منصوب می شود. همینطور مقام معظم رهبری تعابیر خلاقی درباره حوزه هنری دارد که حوزه هنری را ایشان خانه هنر انقلاب، پایگاه هنر انقلاب و... می دانند. حوزه هنری یک نهاد حاکمیتی است که بالای ۲۰۰ سینما را در همه استان ها در اختیار دارد و از ساز و کار پیچیده ای برخوردار می باشد. ازاین رو یک ساختار حاکمیتی پیشرو در حوزه هنر به اسم حوزه هنری داریم که محل تامل این جلسه می تواند واقع شود و ممکن اعضای شورا عرض کنند بعنوان عضو مدعو کفایت می کند اما حوزه هنری بعنوان نهاد متعهد و ساختاری انقلاب اسلامی در حوزه هنر مورد تایید و حمایت خاص ویژه رهبری است که جایش در شورای هنر خالی است. پیشنهاد می کنم ریاست حوزه هنری چون مثل ریاست فرهنگستان هنر، سازمان میراث و گردشگری به شورای هنر افزوده شود.»

به حوزه تعلیم و تربیت بیشتر توجه کنید!

کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: «معتقدم شورای هنر با سطح نگاه بالاتری تنها در سطح نخبگانی سیاستگذاری می کند و کمتر به حوزه زیرساختی و بنیادی هنر بخصوص در حوزه تعلیم و تربیت توجه شده است. از هر منظری بنگرید چه در حوزه تربیت نیروی انسانی و چه در حوزه اثرگذاری و اثربخشی باید به حوزه تعلیم و تربیت (آموزش و پرورش) بیشتر توجه کنید چون آموزش و پرورش هم این ظرفیت را دارا است.»
بر طبق این گزارش؛ طبق دستور جلسه شورای هنر، رئیس شورای هنر انتخاب و بعضی از موارد آئین نامه شورای هنر اصلاح گردید. به قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آئین نامه شورای هنر به نحوی اصلاح شده که امکان بیشتری برای حضور اشخاص حقیقی از میان هنرمندان و اساتید دانشگاه ها فراهم گردد.
شایان ذکر است، در جلسه اول شورای هنر شورایعالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم پیشنهاد شد سه نفر از شخصیت های فرهنگی، دانشگاهی و هنرمندان و یک نفر از روسای دانشگاه ها و همینطور وزیر محترم میراٍ و گردشگری و همینطور رئیس حوزه هنری به اعضاء شورای هنر اضافه شوند. همینطور مقرر شد دبیر شورا به پیشنهاد رئیس شورای هنر و تصویب در شورای هنر تعیین می شود، دبیر شورای هنر با حکم دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی منصوب و عضو شورا خواهد بود. موارد مذکور اصلاحیه آیین نامه شورای هنر است که پس از تایید شورایعالی انقلاب فرهنگی مبنای کار خواهد بود. در این نشست پیشنهاد شد انتخاب دبیر و منشی شورای هنر شورایعالی انقلاب فرهنگی به جلسه آتی پس از اصلاح آئین نامه شورای هنر ضمن تایید و تصویب شورایعالی موکول گردد.1400/08/06
12:26:49
5.0 / 5
592
تگهای خبر: آموزش , ساز , موسیقی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو