مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

یکی از برنامه های اساسی وزارت ارشاد ایجاد تبادلات اقتصاد هنر است

یکی از برنامه های اساسی وزارت ارشاد ایجاد تبادلات اقتصاد هنر است

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو کرمان مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: یکی از برنامه های اساسی دولت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه خرید و فروش آثار هنری و ایجاد تبادلات بخش اقتصاد هنر است.


سید"مجید پوراحمدی" امروز ۱۲ آبان ماه در جلسه هم اندیشی هنرمندان شرق استان کرمان با اشاره به خاصیت های تاریخی بم اظهار نمود: بم بزرگ در حقیقت دروازه شرق ایران است و بخش مهمی از فرهنگ ایران اسلامی از مسیر دروازه های این سرزمین بزرگ به اقصی نقاط ایران جاری شده و قسمتی از فرهنگ و هنر ایران مرهون این منطقه است.
وی بم را سرزمین استقامت و صبر عنوان نمود و اظهار داشت: بم سرزمین دارالصابرین است و مردم صبورانه صبر کردند و هنرمندانه ساختند که این ارزش والاییست که در خصلت مردم عزیز این منطقه است.
پوراحمدی بیان کرد: در طول تاریخ مردم بم با خلق آثار و ایجاد فرهنگ و تمدن نقش حیاتی در تشکیل فرهنگی که تحت عنوان فرهنگ ایران اسلامی از آن یاد می نماییم داشته اند.
وی اظهار داشت: دولت باید در راه اراده و خواست مردم حرکت نماید و تمام خواسته ها، خاصیت ها و دغدغه ها را در نظر بگیرد و بر طبق آن برنامه ریزی کند و اهل عمل باشد و پیش از حرف زدن کار انجام دهد و در بین مردم حضور پیدا کند و مشکلات را شناسایی و برطرف کند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با تاکید بر لزوم توجه به دغدغه های اهل هنر و رفع آنها اشاره کرد: جامعه هنرمندان در کشور مرجع هستند و نظر، اقدام و قلم آنها بر مردم اثرگذار می باشد و اگر دغدغه داشته باشند اثر حرف قلم آنها کاهش می یابد و انتظاری که از حرکت عمومی مردم و دولت داریم به درجه اعلی نمی رسیم.
وی به صندوق هنر اشاره نمود و اظهار داشت: مجموعه صندوق اعتباری هنر از ابتدا بمنظور پشتیبانی از جامعه هنری شکل گرفت و اقدامات زیادی در استانهای مختلف همچون کرمان انجام داده است.
پوراحمدی اظهار نمود: در شهرستان بم حدود ۸۰ نفر عضو صندوق هستند و حدود ۱۲ نفر از بیمه درمان استفاده می نمایند، ۵۰ نفر از بیمه تامین اجتماعی برخوردار و دو نفر مستمری دریافت می کنند اما با توجه به این که جامعه هنرمندان شهرستان بیشتر است و بنا به دلایلی در ۱۰ ماه گذشته این مسیر متوقف شده بود، از شروع آبان مسیر تعیین تکلیف افرادی که قبلا درخواست کرده بودند شروع شده و برای افراد جدید متقاضی از اول آبان امکان ورود به سایت صندوق مهیاست و می توانند ثبت نام خودرا انجام دهند.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان توسط صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: در بحث خرید آثار هنرمندان یکی از کارهایی که بر طبق رسالت مان انجام دادیم در زمینه تقویت توان فرهنگ عمومی کشور با تغییراتی که در ساختار صندوق به وجود آمده معاونت سرمایه گذاری و اقتصاد هنر را ایجاد کردیم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ادای دین به هنرمندان و فرهیختگان شهرستان بم اظهار داشت: پیشنهاد می شود در شهر بم گذر یا مسیری که زمینه های تجاری و کسب وکار داشته باشد تحت عنوان گذر فرهنگ و هنر نامگذاری شود همچمین به ۱۰ نفر از هنرمندانی که کسب وکار حوزه فرهنگ خودرا در این گذر ایجاد کنند تسهیلات ارزان ۵۰ میلیون تومانی پرداخت گردد.
به گفته وی یکی از برنامه های اساسی دولت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه خرید و فروش آثار هنری و ایجاد تبادلات بخش اقتصاد هنر است.
پوراحمدی اظهار نمود: امیدواریم به سمتی برویم که بخش حمایتی به شکلی کاهش پیدا کند تا با تقویت بخش توانمندسازی، هنرمندان به توان لازم رسیده باشند و با کمتر شدن کارهای حمایتی به مسیرهایی از اقتصاد هنر برویم که هنرمندان در بازار بزرگ عرصه آثار خود قرار بگیرند.
عملیات بهسازی کوچه باغ هنر بم در دستور کار قرار گرفت
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در مسافرت امروز خود به شهرستان بم از کوچه باغ هنر بم و قنوات ثبت شده جهانی بازدید کرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بم در این بازدید اظهار داشت: کوچه باغ هنر بم در کنار دو قنات ثبت شده جهانی واقع شده که نخلستان های وسیعی در کنار این قنوات قرار دارد.
"اعظم جوشایی" بیان کرد: این فضا برای رویش آثار هنری توسط هنرمندان ایران در نظر گرفته شده تا هنرمندان داخلی و خارجی بتوانند از این ظرفیت و پتانسیل استفاده بهینه داشته و هنرمندان می توانند برای عکاسی و نقاشی و هر هنری که دوست دارند بازدیدی از کوچه باغ هنر بم داشته باشند.
منبع:

1400/08/13
12:54:33
5.0 / 5
418
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵