پیام مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت برای درگذشت درمبخش

خزان در باغ هنر به تاخت می تازد

خزان در باغ هنر به تاخت می تازد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو نیکنام حسینی پور در پیامی درگذشت کامبیز درمبخش، نقاش، طراح و کارتونیست معاصر کشورمان را تسلیت گفت.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از موسسه هنرمندان پیشکسوت، متن این پیام تسلیت به شرح زیر است:
«صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
‎که دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید
خزان در باغ هنر به تاخت می تازد و دمادم بر بهت مان می افزاید. این روزگارِ تلخ تر از تلخ مجال حضور نمی دهد و ناگاه داغ بر دل می نشاند.
هر روز نام عزیزی در دفتر خاطرات مان خط می خورد و دلتنگی اش دل را به ستوه می آورد. سوگ در سوگ به عزا نشسته ایم و در غم عزیزان داغدار. هر آن یکی از نیکنامان این کهن بوم وبر غزل خداحافظی می خواند و دنیای هنر از وجودش بی بهره می شود.
استاد بی بدیل کاریکاتور، طراح مشهور، و پیشکسوت هنر «کامبیز درم بخش» بعد از تحمل بیماری، به ابدیت پیوست. هنرمندی «امید» و «آرامش» از مفاهیم پررنگ آثارش بود و همواره دغدغه‌ی انسان و انسانیت داشت. ونسبت به مسایل جامعه واکنش نشان می داد. آثار شایسته‌ی تحسین این پیشکسوت عرصه‌ی هنر زینت بخش موزه های مهم داخلی و خارجی بود و نمایشگاه های مختلفی از شاهکارهایش به مخاطبان علاقه مند ارائه شد.
‎هنرمندی از تبار آیینه و لبخند از بین ما پر کشید که خلاقیت وصف ناپذیرش در آفرینش زیبایی ها ستودنی بود و آثاری وزین از خود بر جای گذاشت که سادگی و صمیمیت در تک تک آنها به چشم می خورد. همنشینی با خط و طرح و نقش، به مدد اندیشه‌ی پویا و ذهن جستجوگر، هنرمند شاخصی از او ساخت که آدمکهایش تا ابد در یادها محفوظ می ماند. هنر کاریکاتورِ ایران سوگوار شخصیتی صاحب سبک و نامدار شد که خضوعش زبانزد بود و رفتارش الگوی نسل جوان. در باورمان نمی گنجد سفر نابهنگامِ یکی از قله های شکوهمند کاریکاتورایران وجهان، یگانه بزرگمرد سخاوتمندی که با نگاه نافذش، کاستی های جامعه را در چارچوب طنز گزنده و بُرنده پیشکش مخاطب دردمند و آگاه می کرد.
‎گرچه درم بخشِ مهربان مسافر آسمان شد، اما خاطره‌ی هنر و هنرمندی اش تا همیشه در ذهن و ضمیرِ دوستان و دوستدارانش مانا و جاودانه خواهد ماند. درگذشتِ این هنرمند عزیز ومحجوب را به خانواده‌ی داغدار ایشان، جامعه‌ی هنری ایران اسلامی بویژه خانواده کاریکاتورو هنردوستان تسلیت می گویم. امید که روح والای ایشان با نیکان محشور شود و خداوند به خانواده‌ی ارجمندش صبر عطا فرماید. یادش جاودان، روانش مینوی و راهش پرنور باد.»

کامبیز درمبخش، طراح و کاریکاتوریست معاصر که در ایام اخیر شرایط جسمی ناپایداری داشت، روز گذشته (شنبه، پانزدهم آبان) به علت ابتلاء به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت.

منبع:

1400/08/16
23:00:40
5.0 / 5
451
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو