دست های عظیم از اکسپوی دوبی سر درآورد

دست های عظیم از اکسپوی دوبی سر درآورد

سایت رسمی سیامک یزدانجو: تازه ترین بخش از پروژه هنری دست های عظیم هنرمند فرانسوی مدتی پیش در اکسپو 2020 دوبی رونمایی گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، «سایپ»(Saype) هنرمند فرانسوی ـ سوئیسی این دفعه اکسپو دوبی را به تازه ترین مقصد بخش دیگری از پروژه هنری «فراتر از دیوارها» انتخاب نموده است.
این هنرمند مدتی پیش از نقاشی بزرگی از دست های گره زده شده در پارک الفرسان اکسپو ۲۰۲۰ دوبی برای روز ملی سوئیس رونمایی کرده است.
این نقاشی عظیم از زمین چندان معین نیست اما از آسمان می توان دو دست به رنگ سیاه و سفید را مشاهده کرد که به نشانه دوستی در هم گره زده شده اند. این نقاشی فضایی معادل ۱۵۰۰ متر مربع را دربرگرفته و برای تکمیل آن ۲۱ ساعت زمان صرف شده است.
این پروژه هنری که دست های در هم گره شده را به تصویر می کشد با هدف زنجیره بزرگ انسانی در سراسر جهان خلق شده است که پنج قاره را به یکدیگر متصل می کند. «سایپ» برای خلق آثار هنری روی چمن شناخته شده است و برای خلق آثار هنری اش بر روی چمن از ماده ای سازگار با محیط زیست استفاده می نماید که با بهره گیری از ذغال و گچ ایجاد می شود.
این یازدهمین اثر از این مجموعه بشمار می رود و این هنرمند قبل از این از سایر آثار این مجموعه در غرب اروپا، غرب آفریقا، استانبول و کیپ تاون رونمایی کرده بود.
منبع:

1400/08/18
11:40:36
5.0 / 5
459
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو