نمایش آبرنگ های علی اکبر صنعتی بعد از سال ها

نمایش آبرنگ های علی اکبر صنعتی بعد از سال ها

نمایشگاهی از آثار آبرنگ علی اکبر صنعتی نقاش و مجسمه ساز روز جمعه 5 آذر در گالری آرتیبیشن افتتاح می شود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی گالری، آثار آب رنگ علی اکبر صنعتی نقاش و مجسمه ساز سرشناس ایرانیِ اهل کرمان و از مشهورترین هنرمندان مکتب کمال الملک از روز جمعه ۵ آذر در گالری آرتیبیشن روی دیوار می رود.
علی اکبر صنعتی متولد سال ۱۲۹۵ در کرمان است. پدرش را در کودکی از دست داد و مادرش به سبب مشکلات مالی او را به پرورشگاه صنعتی کرمان سپرد. پس از بروز استعداد و هنر این هنرمند در کودکی، مرحوم حاج علی اکبر صنعتی، مدیر پرورشگاه او را به مدرسه صنایع مستظرفه فرستاد و او نزد ابوالحسن صدیقی و علی محمد حیدریان نقاشی و مجسمه سازی آموخت. صنعتی تنها هنرمند منتسب به مکتب کمال الملک است که موزه ای به نامش تأسیس شده است.
تکنیک علی اکبر صنعتی به قدری بالا بود که با آبرنگ بسیار خیس هم کار می کرد. زبردستی این هنرمند به پرتره های آبرنگش روح بخشیده و بدین جهت آثار آبرنگ او از جهت ظرافت و دقت منحصر به فرد بوده و برای مخاطب اعجاب انگیز است. برگزاری نمایشگاهی از مجموعه آبرنگ این هنرمند بمنظور ارج نهادن به هنر این استاد شکل گرفته و از جهت حفظ و یادآوری هنر وی در حافظه جمعی نسل های مختلف اهمیت دارد.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «آدم های وی در اجتماعی از مجسمه ها با آدم های وی در بین صحنه آبرنگ از یک خانواده و اجتماع هستند. او با این تکنیک تصویرهایی پدید می آورد که نمایان شدن فیگور در بین کاغذ مثل جادوست.»
نمایشگاه آثار آبرنگ علی اکبر صنعتی از روز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ تا روز یکشنبه، ۱۴ آذر در گالری آرتیبیشن برپا خواهد بود. علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ (روزهای تعطیل از ۱۶ تا ۲۰) به گالری آرتیبیشن به آدرس خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت، خیابان گل نبی، میدان احمدی روشن، خیابان ساسانی پور، کوچه ی قندی، شماره ۶ مراجعه کنند.

1400/08/30
23:41:59
5.0 / 5
515
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو