شروع داوری مرحله نهایی جشنواره جوان با پیانو

شروع داوری مرحله نهایی جشنواره جوان با پیانو

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو داوری مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان سه شنبه، نهم آذرماه با ساز پیانو شروع شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، آرپینه ایسرائیلیان داور بخش پیانو جشنواره پانزدهم درمورد عملکرد جشنواره در کشف استعدادهای جوان و ایجاد انگیزه بین نسل جوان اظهار داشت: من از دوره هشتم تا به امروز در کنار جشنواره بودم و همیشه شاهد حضور چندین نوازنده با استعداد در هر دوره بودم و این جای شادمانی است جوانان با استعداد در جشنواره شرکت می کنند که این خود نشان از عملکرد موفق جشنواره موسیقی جوان دارد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به سطح کیفی آثار پس از اتمام داوری بیان نمود: داوران بخش پیانو برای پیشگیری از تکرار رپرتوار، هرساله تلاش کردیم آثار آهنگسازان مختلفی را در فراخوان قرار دهیم و همین مساله سبب افت تعداد شرکت کنندگان و بالارفتن سطح کیفی آثار شرکت کنندگان شده است. بنابراین طی سالهای گذشته تعداد شرکت کنندگان ساز پیانو نسبت به قبل کمتر شده اند اما خوشبختانه بر کیفیت کارشان افزوده شده است.
این نوازنده پیانو اضافه کرد: با بررسی آثار، گروه سنی الف آمادگی بهتری نسبت به سایر رده های سنی داشتند که البته فکر می کنم یکی از دلایلی که گروه سنی ج تمرکز بیشتری بر اجرای خوب قطعات ندارند این است که این جوانان بواسطه داشتن مشغله های کاری وقت زیادی برای تمرین ندارند.
داور بخش پیانو پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ضمن اشاره به نقاط مثبت و ضعف شرکت کنندگان پیانو اظهار داشت: اجراها از نظر کیفی بالا بودند اما متاسفانه بیشترین ضعف در نت خوانی نوازندگان بود که فکر می کنم علتش حاضر نشدن در کلاس های حضوری و نداشتن استاد به واسطه شرایط کرونا بوده است.
ایسرائیلیان همینطور درباره عامل های داوری بخش پیانو بیان نمود: سال جاری تصویر هیچ کدام از شرکت کنندگان را نمی دیدیم و فقط از روی صدا ساز آثارشان را داوری می کردیم که به نظرم بسیار کار دقیقی تری بود و ما داوران پیانو مواردی چون کیفیت، تکنیک، فهم موسیقی، رنگ بندی و اجرای حرفه ای را بعنوان عامل های داوری در نظر گرفتیم و آثار را با هم مقایسه کردیم.
این نوازنده باسابقه پیانو درباره تأثیر جشنواره موسیقی جوان بر روند موسیقی کشور اظهار داشت: به نظر من برگزاری جشنواره موسیقی جوان در ایران بین نسل جوان انگیزه بالایی بوجود می آورد و برای چندین ماه نسل نوجوان وجوان را درگیر خود می کند که با اشتیاق شرکت می کنند، تمرین می کنند، استرس و نگرانی دارند و پرکار هستند. به نظرم همه اینها به نفع موسیقی است. درست است که نوازندگان پیانو در بخش موسیقی کلاسیک در کل کشور زیاد هستند اما حضورشان در جشنواره بایستی با آمادگی بیشتری صورت گیرد و همین آماده شدن برای چنین رویدادی به پیشرفت موسیقی کلاسیک بسیار کمک می نماید.1400/09/11
23:21:05
5.0 / 5
722
تگهای خبر: آهنگ , پیانو , جشنواره , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱