حسین علیزاده:

هنر شجریان نیاز انسان است

هنر شجریان نیاز انسان است

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو حسین علیزاده در آیین نکوداشت محمدرضا شجریان که همزمان با گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» صورت گرفت، اظهار داشت: صدای محمدرضا شجریان، صدای عشق است و اگر کسی با عشق خصومتی دارد در واقع با او خصومت دارد. هنر شجریان نیاز انسان است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، آیین گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» برگزار گردید. این نمایشگاه که شامل ۷۹ پوستر، ۲۷ نشانه و نشانه نوشته و ۲۱ تابلوی نفیس از هنرمندان عضو انجمن خوشنویسان ایران است، در خانه هنرمندان ایران گشایش یافته است.
به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، آیین گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» همراه با نکوداشت زنده یاد محمدرضا شجریان با حضور چهره های برجسته حوزه موسیقی و فرهنگ و هنر شامگاه جمعه ۱۲ آذر در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم، مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران اظهار داشت: «به همه استادان و هنرمندان خوشامد می گویم. نمایشگاه «نغمه مانا» به بهانه نکوداشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان برگزار شده است. ایشان به معنای واقعی ذوالفنون بودند؛ هم در موسیقی، هم در آواز و شناخت شعر و ادبیات. ایشان نقشی جدی در احیای شعر پارسی، کهن و حتی سپید و در خوشنویسی هم مهارت داشتند. ایشان در قرائت قرآن کریم هم بسیار لحن زیبایی داشتند. هیچگاه خود نمی پذیرفتند مسئولیتی را در سمتی قبول کنند و بر این نکته استاد امیرخانی صحه می گذارند اما همواره بعنوان مشاور عالی در کنار خانه هنرمندان بودند و کمک کردند تا اینجا مامنی برای هنرمندان باشد.»
وی افزود: «از افتخارات خانه هنرمندان ایران این است که استاد شجریان دو بار در این محل کارگاه تخصصی و نمایشگاه داشته اند. ملت ایران قدرشناس هنر است و استاد شجریان علاقه خویش را به تاریخ فرهنگ و هنر ایران ثابت کرده اند. استاد شجریان به گل و گیاه علاقه زیادی داشتند و به نظرم گویی این هنرمند بزرگ پس از درگذشت تازه شکفته شدند.»

تصویری از افتتاحیه نمایشگاه «نغمه مانا»


منبع:

1400/09/14
12:35:05
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آواز , شعر , موسیقی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو