تغییری در کارگروه ساماندهی مد و لباس

تغییری در کارگروه ساماندهی مد و لباس

کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با معرفی ساختار گرافیکی جدید خود، رفتن زیر نظر شورای فرهنگ عمومی را تایید نمود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور پیش تر زیرمجموعه معاونت هنری محسوب می شد.
در توضیح لوگوی این کارگروه آمده است: طرح عرضه شده دو مولفه نقش و رنگ را دربرمی گیرد. رنگ فیروزه ای و طلایی برآمده از هویت ایران است، به صورتی که رنگ های خالص و طیف فیروزه ای ـ طلایی همراه با تناسب و هماهنگی موزون، همواره یکی از مشخصات هنر ایران بوده و یکی از اساسی ترین معیارهای شناخت آثار ایرانی در بین دیگر جوامع جهان است. رنگ طلایی از اهمیتی والایی برخوردار می باشد به صورتی که رنگ طلایی نمادی از جغرافیایی ایران و مبین رنگ کویر است و همواره در نزد ایرانی ها نشان از خاک دارد.
از طرفی نقوش به کار رفته در این طرح برگرفته از شمسه دوازه امامی است، این نقش در دوره های مختلف تاریخی بخصوص دوره صفوی از اهمیت بالایی برخوردار بود و در حالیکه این نقش دیرینه در حوزه دین هم جایگاه قدسی داشته و تداعی کننده امر الهی است؛ حضور این نقش را در بناهای مذهبی و تاریخی به وفور میتوان دید.

همچنین کارگاه های آموزشی کارگروه مد و لباس که در نهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران شروع به کار کرده اند، به مدت ۳ روز از ۱۴ تا ۱۷ آذرماه به صورت آنلاین ( لایو) برگزار خواهند شد و در انتها هر دوره آموزشی گواهینامه هم صادر خواهد شد.
این کارگاه های آموزشی زیر نظر اساتید دانشگاه درحوزه مد و لباس بوده و به موضوع هایی چون پراکندگی جغرافیایی لباس محلی گیلان ۱۴ آذر ساعت ۱۲ تا ۱۳: ۳۰، کاربرد تاپستری درطراحی پارچه و لباس دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۰: ۳۰تا ۱۲، نقش پوشش های عفیفانه در فرهنگ وتربیت جامعه دوشنبه ۱۵ آذرساعت ۱۲: ۳۰ تا ۱۴، زن امروز و چالش های پوشش ۱۵ آذر ساعت ۱۴: ۳۰ تا ۱۶، چاپ باتیک اسکو ۱۶ آذر ساعت ۱۲: ۳۰تا۱۴، دنیای دیجیتال و صنعت پوشاک سه شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۰: ۳۰ تا ۱۲، آشنایی با مبانی و تکنیک های چاپ سیلک ۱۶ آذر ساعت ۱۴: ۳۰ تا ۱۶، راه اندازی کسب و کار درصنعت پوشاک ۱۷ آذرساعت ۱۰: ۳۰ تا۱۲، چاپ سابلیمیشن دستی با استفاده از نمادهای ایرانی چهارشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۲: ۳۰ تا ۱۴، خواهد پرداخت.
منبع:

1400/09/14
22:08:07
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آموزش , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو