مدیرعامل صندوق اعتباری هنری خبر داد؛

جزییاتی تازه از طرح هسته های کارآفرینی هنر

جزییاتی تازه از طرح هسته های کارآفرینی هنر

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارسال نخستین فهرست متقاضیان تسهیلات ضروری بدون بهره با کارمزد ۲ درصد و اجرایی شدن طرح ایجاد هسته های کارآفرینی هنر اطلاع داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پواحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با بیان جزییاتی از نحوه اعطای تسهیلات به اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: اهالی فرهنگ و هنر بدون شک از جایگاه ویژه ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور برخوردار می باشند. در همین راستا پشتیبانی از این قشر فرهیخته، توزیع عادلانه منابع و کم کردن دغدغه های معیشتی و درمانی آنها همچون اهدافی است که صندوق اعتباری هنر دنبال می کند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن اشاره به جزئیات اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون بهره در دوره مدیریتی جدید با تمرکز بر استانهای کم برخوردار اظهار داشت: این تسهیلات به منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اعضای صندوق اعتباری هنر در قالب مقررات بانکی با حداقل تضامین و با استفاده از منابع اعتباری صندوق اعتباری هنر پرداخت می شود.
وی در ادامه ضمن عرضه دیگر جزئیات این تسهیلات توضیح داد: مبلغ تسهیلات پرداختی با عنایت به پیشنهاد معاونت های ذی ربط، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، خانه های تخصصی و با در نظر گرفتن شرایط متقاضی در کمیته اعتبارات تعیین و از مبلغ هشت میلیون تومان و به صورت ضروری و معیشتی شروع خواهد شد.
پوراحمدی ضمن اشاره به اعطای تسهیلات کارآفرینی بمنظور توانمندسازی اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است. بر این اساس بمنظور توانمندسازی هنرمندان بدنبال ایجاد هسته های کارآفرینی هنر هستیم. اعضای صندوق می توانند در چارچوب گروههای چند نفره کسب و کار خویش را مانند کارگاه، گالری راه اندازی و به آنها وام اشتغالزایی پرداخت خواهد شد. برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام شده است که خبر و جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد


منبع:

1400/09/16
12:36:00
5.0 / 5
643
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳