جوایز جشنواره بین المللی لهستان برای عکاسان ایرانی

جوایز جشنواره بین المللی لهستان برای عکاسان ایرانی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو جوایز جشنواره بین المللی ووینیچ ۲۰۲۱ در کشور لهستان به عکاسان ایرانی و همینطور جایزه بهترین کلوپ حاضر در جشنواره به «کلوپ عکس فوکوس» از ایران رسید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره بین المللی ووینیچ که در کشور لهستان برگزار شد، عکس «سیگار» از مرجان تقی پور فهندری مدال طلا GPU (اتحادیه جهانی عکاسی) و عکس «در میان روشنایی و تاریکی» از وی مدال نقره GPU (اتحادیه جهانی عکاسی)، عکس «مرد تنها» از عباس حاجی حسین کلانتر مدال برنز PSA (انجمن عکاسی آمریکا) و عکس «لینچان۳» از مهدی زابل عباسی روبان افتخار GPU (اتحادیه جهانی عکاسی) را دریافت کرد.
همینطور جایزه بهترین کلوپ جشنواره، به «کلوپ عکس فوکوس» از ایران و اعضای آن تعلق گرفت.
در جشنواره بین المللی ووینیچ که زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل مرجان تقی پور فهندری، مهدی پارسائیان، امیدرضا پورنبی، امیرحسین هنرور، مهدی زابل عباسی، امیرحسین یوسفی کیساری، عباس حاجی حسین کلانتر، علی سامعی، احمد خطیری، رضا برادران اصفهانی، سحر حاجی غنی زاده، سینا خانبابایی، عرفان آقابابائی، مریم خالقی زاده و میرعلی پرندک در بخش های مختلف جشنواره پذیرفته شدند.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) که بعنوان تنها موسسه بین المللی در زمینه عکاسی از سوی یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تابحال واسطه ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون بعنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سرتاسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیشتر از ۹۰ موسسه ملی در پنج قاره می رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی آن در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.
سایت جشنواره: http: //salon.fotum.org
منبع:

1400/09/23
11:47:45
5.0 / 5
524
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو