رییس شورای شهر تهران:

نسل آینده اگر راه حاج قاسم را برگزیند، پیروز خواهد شد

نسل آینده اگر راه حاج قاسم را برگزیند، پیروز خواهد شد

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: نسل آینده اگر راه حاج قاسم را برگزینند یقینا در دنیای فردا پیروز خواهند بود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، مهدی چمران در اولین نشست ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج سلیمانی اظهار داشت: همه ما با یاد و نام شهدا بزرگ شده ایم. با یاد و نام امام حسین (ع) به دنیا آمده ایم و ان شاءالله با یاد و نام امام حسین (ع) و با شهادت از دنیا می رویم. بحث شهادت بحث زنده ماندن است. امام حسین(ع) به شهادت رسید و زنده ماند و امروز چه نامی زنده تر از نام حسین است؟

وی ادامه داد: شهدای ما هم در همین مسیر گام برداشتند و با یاد امام حسین(ع) به شهادت رسیدند. ذکر و همه امید و آرزویشان این بود که میهمان سرور شهیدان باشند. دفاع مقدس هم که پر از این نمونه های زیبا بود. اگر ما در کربلا نبودیم و آن واقعه را درک نکردیم ولی دفاع مقدس خودمان را از نزدیک دیدیم که شهدا با نام و یاد حسین (ع) به میدان رفتند و زنده ماندند. ماییم که از زندگی چیزی نفهمیدیم و شهدا به آنجاییکه می خواستند، رسیدند.

چمران افزود: اگر یاد شهید سلیمانی را زنده نگه می داریم نفعی برای او ندارد همانگونه که وقتی که محرم را زنده نگه می داریم منفعتی برای سرور شهیدان ندارد. ما قیام کردیم و انقلاب کردیم و امام (ره) انقلاب خویش را از محرم ۴۲ شروع کرد ازاین رو این ما بودیم که از امام حسین (ع) منفعت بردیم. با پیمودن این راه دشمنان و طاغوت را سرنگون کردیم و چه چیزی از این زیباتر که از آن بهره مند شدیم و پس از آن در دفاع مقدس هم نمونه های فراوانی را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی که نیازی به به این نشست ها و برخاست ها و گفتن ها ندارد بلکه این ما و نسل آینده ماست که به آن نیاز دارد. نسل آینده اگر راه حاج قاسم را برگزینند یقینا در دنیای فردا پیروز خواهند بود. اگر یاد شهدا را زنده نگه می داریم برای امروز خودمان و فردای فرزندانمان است. ما با یاد و نام شهدا باید تلاش نماییم تا سفره شهادت همچنان پابرجا باشد.

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم زینب سلیمانی - رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سلیمانی - هم اظهار داشت: ابتدا تشکر می کنم از شهرداری بابت برنامه هایی که برای سالگرد شهید به بنیاد عرضه کردند. در برنامه سال جاری تشییع شهدا را خواهیم داشت و برنامه های دیگری به همت شهرداری برگزار می شود. رهبری معظم فرمودند که برنامه های حاج قاسم نباید از حالت برنامه های مردمی بیرون برود. از شهرداری می خواهیم تا از برنامه های مردمی حمایت کنند. در بنیاد هم تصمیم گرفتیم این برنامه ها به صورت ویژه ای پوشش داده شود. در سازمان صدا و سیما هم ستادی تشکیل می شود تا این برنامه های مردمی پوشش داده شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از نکات جالب، علاقه مندی قشر کودک و نوجوان به شخصیت شهید سلیمانی است. در اختتامیه کنگره شعر شهید سلیمانی آقای قزوه از علاقه مندی دختر نوجوانی از کشور هندوستان به شخصیت شهید سلیمانی گفتند و این نکته خیلی برای من عجیب بود و وقتی او را دیدم انگار که او سالهای سال با شهید سلیمانی زندگی کرده بود.

سلیمانی ضمن اشاره به این که یاد و خاطره شهید سلیمانی یعنی یاد همه شهدا اظهار داشت: این مسأله بنده را بر آن داشت که در دستور کار بنیاد چندین کار در حوزه کودک و نوجوان انجام دهیم و اهتمام جدی در اینباره داشته باشیم.
1400/09/26
19:35:38
5.0 / 5
568
تگهای خبر: ساز , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳