زندگی و نامه های وان گوگ در شیفته خورشید

زندگی و نامه های وان گوگ در شیفته خورشید

سایت رسمی سیامک یزدانجو: «شیفته خورشید» (زندگی نامه و نامه های وان گوگ) نوشته جک رایموند جونز با ترجمه محمدمهدی انصاری منتشر گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، این کتاب با ویراستاری غلامرضا امامی در ۲۳۷ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۲هزار تومان در نشر گویا راهی بازار کتاب شده است.
در درآمد کتاب می خوانیم: پرتره ای از ونسان در دست است با چهره ای رنگ پریده، حاشیه چشم ها سرخ، سر باندپیچی، خسته و فرسوده چهره ای که خود کشیده، چهره ای پر از درد و الم، رنجی فراتر از توان صاحب چهره. در نگاهش غمی لایتناهی و سایه کم رنگی از تصمیمی بزرگ، گویی به بیننده می گوید هر طور دلتان می خواهد داوری کنید. با این وجود پیروزی نهایی از آن من است. صورت پرتره باندپیچی است چون وی در یک لحظه هیجانی گوش خودرا با تیغ برید و تکه ای از آنرا جدا کرد. او این «تصویر» را «مرد بریده گوش» نام نهاد.
بر پایه همین «خودتصویر» داستان ها و افسانه های پوچ و عاری از حقیقت و فیلم های خیالی بسیاری ساخته و پرداخته اند. او را خشن، عصبانی، هیجانی، بی تمدن، خطرناک برای معاشرت با مردم آداب دان و معاشرتی و اجتماعی معرفی کرده اند. اما وان گوگ ساخته و پرداخته ذهن آنان با وان گوگ واقعی سخت بیگانه است. شخصیت و زندگی او که موضوع اصلی کتاب ماست نشانگر نبوغ و منش واقعی اوست، نبوغی که هنرمندانی چون میکل آنژ، رامبرانت، گوته و بتهوون را ساخت.
در نوشته پشت جلد کتاب هم آمده است: «شیفته خورشید» زندگی نامه مستند و پرماجرای «ونسان وان گوک» دلبسته کارگران، کشاورزان، دلداده گل آفتاب گردان، شیدای طبیعت و انسان است.
این کتاب اولین بار در جهان بر پایه نامه های صمیمانه نویافته «وان گوک» به یگانه برادرش «تئو» با زبانی روان و رسا چون داستانی زیبا تصویری از زندگی و زمانه او را رقم می زند.
منبع:

1400/09/30
14:16:14
5.0 / 5
511
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵