بازنشر انحصاری آثار محمد احصایی در نگارخانه ویژه

بازنشر انحصاری آثار محمد احصایی در نگارخانه ویژه

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو معماری حرف ها و کلمه ها عنوان مجموعه ای از آثار محمد احصایی است که برای اولین بار بازنشر و در گالری ویژه به معرض نمایش گذاشته می شود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، گزیده ای از آثار محمد احصایی هنرمند نقاش باسابقه در چارچوب نمایشگاه «معماری حرف ها و کلمه ها» از ۵ تا ۱۷ دیماه در گالری ویژه به نمایش در می آید.
این نمایشگاه در واقع مجموعه ای منتخب از آثار محمد احصایی است که توسط امراله فرهادی آردکپان، علیرضا مصطفی زاده ابراهیمی و مجید عباسی گردآوری و به صورت انحصاری بازنشر و در نگارخانه ویژه به معرض نمایش گذاشته شده است.
علیرضا مصطفی زاده ابراهیمی درباره نمایش آثار منتخب احصایی در نگارخانه ویژه توضیح داد: مجموعه آثار این نمایشگاه را به اتفاق امرالله فرهادی و مجید عباسی انتخاب و باز تولید کردیم. در نمایشگاه محمد احصایی ۲۱ اثر برای نمایش انتخاب شده که به تعداد محدود، سی نسخه از هر کدام روی کاغذ ایتالیایی کتان فابریانو به روش چاپ دستی با ماشین پرس مشکی کوب شده و تمامی آثار با شماره گذاری به امضای هنرمند رسیده است. همینطور علاوه بر این ۲۱ اثر یک اثر دیگر هم از مجموعه آثار «الفبای ازلی» احصایی بعنوان تک اثر به معرض نمایش گذاشته شده که در تعداد ۹۹ نسخه روی کاغذ ایتالیایی بعد از چاپ دستی مشکی کوب با رنگ آکرلیک توسط هنرمند رنگ گذاری های متفاوت شده و به امضا رسیده است و هر کدام حکم یک اثر اصل و بدیع را دارد.
وی اضافه کرد: کاتالوگ نفیس آثار این مجموعه در ۸۰ صفحه به تعداد ۲۰۰ نسخه با صحافی ویژه و با امضای محمد احصایی در این نمایشگاه عرضه شده است.
امرالله فرهادی هم درباره هدف برگزاری نمایشگاه آثار منتخب محمد احصایی اظهار داشت: این پروژه را من به همراه علی رضا مصطفی زاده و مجید عباسی بعنوان شاگردان استاد با همدیگر انجام دادیم، عشق به استاد احصایی از یک طرف و از همه مهمتر نگاه وی به این مهم که آثارشان به خانه ها و دفاتر مردم برود، سبب شد که این اتفاق رقم بخورد. همانطور که می دانید کارهای دیگر احصایی خیلی گران هستند و خیلی ها نمی توانند این آثار را داشته باشند، ازاین رو ما برخی کارها را بازتولید کردیم. یک اثر هم به صورت ویژه بازتولید شده و احصایی با یک شور و شوقی روی آن کار کرده و رنگ گذاشته است گویی که دارد یک اثر جدید خلق می کند.
به گفته امرالله فرهادی برای نخستین بار است که آثار احصایی به صورت کاملاً اختصاصی باز ساخته شده و تابحال کسی به این شکل این آثار را باز تولید نکرده است.
محمد احصایی از هنرمندان معاصر ایران در زمینه خوشنویسی، گرافیک و نقاشی است که آوازه جهانی دارد. او بیشتر از ۵۰ سال است که در حوزه خوشنویسی، نقاشی و گرافیک فعالیت می کند و یکی از پایه گذاران نقاشی خط در دوره معاصر ایران است و با مجموعه نقاشی خط های خود اعتباری جهانی یافته است. برخی از آثار وی در موزه های متروپولیتن و بریتانیا نگهداری می شود.
نمایشگاه آثار منتخب محمد احصایی از روز یکشنبه ۵ دیماه در نگارخانه ویژه برگزار می شود و تا ۱۷ دیماه در این مکان دایر است. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، خیابان سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم، پلاک ۵ نگارخانه ویژه رجوع کنند.


منبع:

1400/10/05
23:16:14
5.0 / 5
495
تگهای خبر: آواز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو