نمایشگاه من رویا را زیسته ام در گالری ژاله افتتاح می شود

نمایشگاه من رویا را زیسته ام در گالری ژاله افتتاح می شود

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو مجموعه آثار عاطفه محمدپور با عنوان من رویا را زیسته ام در گالری ژاله به نمایش درمی آید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، مجموعه آثار عاطفه محمدپور با عنوان «من رؤیا را زیسته ام» عصر جمعه دهم دی در گالری ژاله افتتاح می شود.
عاطفه محمدپور در مجموعه «من رؤیا را زیسته ام» طرح های منظم و هندسی وار قطعات کوچک و بزرگ آئینه ها در کنار نقاشی آبستره را با رنگ سیاه و سفید تلفیق کرده است که نمایانگر ذهنیت رویاگونه او به دنیای اطرافش است را به مخاطب عرضه نماید.
عاطفه محمدپور متولد ۱۳۶۱ است. وی فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه مازندران است. وی نخستین مجموعه نمایشگاهی خویش را در سال ۱۳۹۳ در گالری شلمان برگزار کرد. همچون افتخارات وی میتوان به کسب رتبه نخست جایزه طراحی و دیزاین در آرت فستیوال قطر در سال ۲۰۲۱ اشاره نمود. شرکت در گالری پولخری هلند در شهر لاحه همینطور حضور در آرت فیر استامبول و آرت فستیوال قطر وارت فیر بدروم و آرت ورد دبی و بیشتر از ۲۰ نمایشگاه گروهی در داخل ایران همچون گالری گلستان و گالری ثالث و گالری آرت دیزاین و …. نمایشگاه انفرادی گالری ژاله در سال ۱۳۹۷ همچون فعالیتهای این هنرمند است.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «آینه پیوسته در هنر و معماری ایران نمادی از روشنایی، پاکی و صداقت بوده است و آئینه کاری ریشه در سنت های کهن ایرانی دارد. ترکیب فضای آبستره سیاه و سفید نقاشی ها با آینه فضایی رؤیا گونه را برایم تداعی می کند. گویی رؤیا برایم دریچه ای است که از درون آن تجربه های زیسته تلخ و شیرین خویش را در این دوره از روزگار بازنگری و لبه های تیز و برنده آنرا کمی نرم تر کنم. آینه ها هر آنچه بر ما گذشته را با صداقت تمام بازگو می کنند، باردیگر به آینه نگاه کن ….»

1400/10/06
21:37:59
5.0 / 5
505
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو