قالیباف:

شهید سلیمانی مرد میدان اما اهل مذاکره بود

شهید سلیمانی مرد میدان اما اهل مذاکره بود

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی جمع اضداد بود و غضب او از دل رحمت بلند می شد، منتقم، اما اهل گذشت و مرد میدان و مبارزه، اما اهل مذاکره بود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، ویژه برنامه «مقام حماسه» به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، شامگاه امروز چهارشنبه هشتم آذر 1400 در تالار وحدت برگزار گردید. این مراسم با اجرای ارکستر سمفونیک صدا و سیما همراه بود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی تا آخر مردمی ماند و همراه مردم مجاهدت کرد، اظهار داشت: ایشان با مردم مظلوم از مظلومان دفاع کرد.
وی اضافه کرد: امت اسلامی و ایران، سرداری را از دست داد که به او نیاز داشت و جای او در بین همه ما خالی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی و مکتب حضرت امام (ره) فرصتی را فراهم نمود که استعدادهای چنین سرداری از منطقه ای محروم و خانواده ای کشاورززاده در دوران دفاع مقدس شکوفا شود و امروز این درخت تنونمند در جهان اسلام اثرگذار باشد.
قالیباف با اشاره به اینکه عزت و افتخارآفرینی را در دفاع از مظلومان دیدیم، اضافه کرد: چون شهادت هنر مردان خداست و انصافاً شهید سلیمانی یک هنرمند بود و به دور از هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی، ۴۰ سال برای کشور، ملت، دفاع از مظلومان، عزت مسلمین و احیای اسلام عزیز بی وقفه مجاهدت کرد.
وی اظهار داشت: برای جهاد و مرد میدان بودن لحظه ای به خود تردید راه نداد و در سخت ترین لحظات درگیری در اوج آرامش بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهید سلیمانی غیر از خدا از هیچ کس نترسید و در لحظاتی که هر لحظه به مرگ نزدیک بود با آرامش بهترین تصمیم ها را می گرفت.
قالیباف اظهار داشت: شهید سلیمانی جمع اضداد بود و غضب او از دل رحمت بلند می شد، منتقم، اما اهل گذشت و مرد میدان و مبارزه، اما اهل مذاکره بود.
وی اضافه کرد: شهید سلیمانی مهربان و مظلوم، اما مقتدر و شجاعت او همراه با عقلانیت و تدبیر بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این شهید همه زندگی اش را وقف عزت کشور و امت اسلامی کرد، اظهار داشت: شهید سلیمانی یک انقلابی به تمام معنا بود که عقل و عدل در او وجود داشت.

وی در این مراسم، از هنرمندانی که در راه اعتلای هنر مقاومت بخصوص موسیقی و شعر باعث ماندگاری رشادت های شهیدان بخصوص شهید سلیمانی تلاش کردند، قدردانی کرد و اضافه کرد: این هنرمندان سرمایه های کشور هستند و باید راه پیشرفت آنها را فراهم نمود.
در این مراسم با عنوان سردار دل ها، سمفونی «سرباز» اجرا شد که ملودی این اثر را آرمان مهربان برای گروه کُر مرکز موسیقی صدا و سیما نوشته و اشعار آنرا علی محمد مؤدب شاعر معاصر سروده است.


منبع:

1400/10/10
12:16:39
5.0 / 5
466
تگهای خبر: شعر , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳