در مراسم تودیع و معارفه مدیر دفتر موسیقی صداوسیما بیان شد

از نوازندگان خیابانی حمایت کنید

از نوازندگان خیابانی حمایت کنید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو مرتضی امیری اسفندقه ـ شاعر ـ در مراسم تودیع و معارفه مدیر دفتر شعر، موسیقی و ترانه صداوسیما درباره حمایت این سازمان از نوازندگان خیابانی خطاب به علیرضا قزوه اظهار داشت: از شما می خواهم که استعدادهای موسیقی کنار خیابان را شناسایی و از آنها استفاده کنید. چه خوب می شود اگر این نوازندگان از قلب خیابان به تلویزیون بیایند. ای کاش بتوانیم این نغمه های سرگردان و مقامات گمنام را شناسایی نماییم.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، مراسم تودیع و معارفه مدیر دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صداوسیما، سه شنبه ـ ۲۱ دیماه ـ با حضور تعدادی از شاعران و اهالی حوزه موسیقی برگزار شد.
هادی آرزم، نوازنده ویولن در ابتدا اظهار داشت: امیدوارم با هماهنگی هایی که به وجود می آید مشکلات ارکستر حل شود. در دهه ۷۰ رهبر معظم انقلاب از ارکستر صداوسیما بازدید کردند و تابحال هم از ارکستر حمایت کرده اند. آقای نراقیان در مدت کوتاهی که بود خاطرات خوبی برای ارکستر به جا گذاشت. از آقای قزوه تقاضا دارم، برنامه هایی که پیشبینی شده در جهت وظایف خود به صورت ادامه دار به انجام برسانند.
آرش امینی، رهبر ارکستر صداوسیما هم اظهار داشت: ارکستر صداوسیما در این سال ها فراز و فرود بسیاری داشته است و مسایلی که به صورت کلی درگیری ارکسترها در کشورمان است سبب شده خروجی ارکسترها عمق لازم را نداشته باشد. در زمان حضور آقای نراقیان، فعالیتهای ارکستر به لحاظ مختلف بهبود پیدا کرد که نتیجه آن ارکستری شد که حالا آماده است و طی این مدت آثار گوناگونی را ضبط کرد.
حمیدرضا حسینی صدابردار، هم اظهار داشت که به پاس تلاشهای محمدمهدی نراقیان، دفتر موسیقی صداوسیما از حالت جزیره ای خارج شد؛ چون قبلاً هر شبکه ساز خویش را می زد.
مرتضی امیری اسفندقه هم در این مراسم تودیع و معارفه بیان نمود: از شما می خواهم که استعدادهای موسیقی کنار خیابان را شناسایی و از آنها استفاده کنید. چه خوب می شود اگر این نوازندگان از قلب خیابان به تلویزیون بیایند. چه بهتر بود خیابانی که گشت نیرو انتظامی دارد نوازندگان خیابانی هم داشته باشد. ای کاش بتوان این نغمه های سرگردان و مقامات گمنام را شناسایی کرد. درست است که باید موسیقی خیابانی داشته باشیم و باید هم همین گونه باشد ولی باید از آنها حمایت شود.
او افزود: اجازه ندهید این سنتورها کنار خیابان گدایی کنند. این دخترها که کنار خیابان سرشان پایین است و نمی خواهند چهره شان دیده شود را حمایت کنید. چرا نباید چهره شان پخش شود؟ مطمئنم علیرضا قزوه می تواند کاری برای ترانه های مادری و لالایی ها انجام دهد. لالایی نه صدای مرد است و نه زن؛ صدای، ملکوتی مادر است.
وحید جلیلی ـ قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فرهنگی و دبیر ستاد تحول در این سازمان ـ ضمن بیان جملاتی در وصف شعر و شخصیت قزوه افزود: آقای قزوه حالا دیگر روز است و فریاد و راه و شما. بطور قطع این میزها و مسئولیت ها برای امثال شما که شهدا و جبهه را دیده اید خیلی ناچیزتر از این است که به آنها دل ببندید و بطور قطع انگیزه شما این است که باری از دوش مظلومان بردارید. امیدوارم از همه ظرفیت های موسیقی استفاده کنید.

محمدمهدی نراقیان هم به صورت خلاصه به ترویج فعالیتهای خود در سمت رئیس دفتر شعر و موسیقی صداوسیما پرداخت که گزیده ای از آن این بود: گسترش دایره هنرمندانی که با سازمان با آنها همکاری دارد، تربیت نیروی انسانی جدید، تمرکز بر تولید نماهنگ، تولید موسیقی بر اساس نیاز آنتن، تمرکز بر تولید نماهنگ های شاعر محور، تولید بیشتر از ۲۳۰ قطعه موسیقی و حدود ۲۰۰ نماهنگ و تولید ۴۰ قطعه موسیقی و نماهنگ برای سردار سلیمانی، ارسال ۲۴۰۰ موسیقی برای شبکه ها، پشتیبانی از فعالیت ارکستر صداوسیما و....
در بخش پایانی این مراسم هم قزوه اظهار داشت: موسیقی در ایران ما واقعا مظلوم است. تلاش می کنم کارهای گذشتگان را احترام کنم. سوابق مدیران قبلی را بررسی نموده ام که از برخی تعریف شد و درباره برخی هم گفتند که مواظب باشم. من مراقب نخواهم بود. گاهی امکان دارد کسی که پشت او حرف می زنند بعداً به بهترین دوست ما تبدیل گردد. برای عزیزانمان در شهرستان ها برنامه های بسیار خوبی خواهیم داشت. مرکز موسیقی باید بودجه کافی داشته باشد. بد است برای بچه های شهرستان که آلبوم خویش را با دو میلیون جمع کنند. چرا ارکستر صداوسیما را بعنوان نماینده فرهنگی در سفرهای دیپلماتیک نمی فرستند؟ باید به داد موسیقی و شعر رسید و باید از آن استفاده نمود. در دفتر من به روی همه باز است و اگر پیشنهادی دارید بیایید و مطرح کنید.
منبع:

1400/10/22
12:44:22
5.0 / 5
540
تگهای خبر: آلبوم , ترانه , ساز , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴