تعامل معماران ایرانی و ایتالیایی برای مرمت ساختمان های تاریخی

تعامل معماران ایرانی و ایتالیایی برای مرمت ساختمان های تاریخی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو سفارت ایتالیا در تهران با حضور معماران ایرانی و ایتالیایی، میزگردی با مبحث معماری و پایداری ترتیب داد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، در میزگرد «معماری و پایداری» سفارت ایتالیا در تهران، شماری از کارشناسان معماری معاصر ایرانی و ایتالیایی همچون «ماریو کوچینلا» به صورت مجازی و حضوری در ۲۵ ژانویه درباره معماری و ایجاد فرصت هایی برای همکاری در مرمت ساختمان های تاریخی به گفتگو پرداختند.
این نشست، توسط سفارت ایتالیا در تهران و با همکاری مجله «داموس» (Domus) برگزار شد و به باعث آن فرصتی برای گفتگو درباره ی اقداماتی در جهت محافظت از میراث معماری هر دو کشور فراهم گردید. همچون حاضران این میزگرد به نمایندگان وزیر میراث فرهنگی ایران و نمایندگانی از شهرهای تهران، شیراز و اصفهان میتوان اشاره نمود.
انجمن های تخصصی ایتالیا هم در این میزگرد اطلاعات و مهارت های در رابطه با حوزه محافظت از میراث معماری عرضه کردند.
در این نشست همینطور معماران ایرانی و ایتالیایی درباره نگاههای جدید در حوزه معماری معاصر با تمرکز بر بهینه سازی مصرف منابع، کاهش تاثیرات تغییرات اقلیمی و نحوه انتخاب مصالح به بحث و گفتگو پرداختند.
این میزگرد بخشی از مجموعه رویدادهایی است که به تازگی به همت سفارت ایتالیا در تهران با تمرکز بر حوزه معماری و طراحی برگزار گردید. در این راستا پیش نمایش نمایشگاه جدید «Domus Design - تهران ۲۰۲۲» توسط سفیر ایتالیا و با حضور والتر ماریوتی، سردبیر مجله«Domus»، که به همین مناسبت به تهران سفر کرده است، برگزار شد.

منبع:

1400/11/07
11:26:13
5.0 / 5
489
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو