طیران آدمیت به فرهنگسرای ارسباران رسید

طیران آدمیت به فرهنگسرای ارسباران رسید

نمایشگاه آثار تذهیب و گل مرغ زهرا جعفری با عنوان طیران آدمیت جمعه ۸ بهمن ماه در فرهنگسرای ارسباران راه اندازی شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نمایشگاه آثار تذهیب و گل مرغ «طیران آدمیت» با ۳۳ اثر، ۸ بهمن در فرهنگسرای ارسباران راه اندازی شد و تا ۱۸ بهمن ادامه دارد. آثار طی تحقیق ۲۰ ساله و مطالعه آثار ۴ دوره سلجوقی، تیموری، صفویه و قاجاریه تهیه و اجرا شده است.
۲۶ اثر در سال ۹۶ و چند اثر دیگر در سال ۹۸ به مجموعه مورد نظر اضافه شدند و الان این نمایشگاه با ۳۳ اثر در نگارخانه هنر فرهنگسرای ارسباران پذیرای اهل هنر است.
آثار با تکنیک گواش و طلای اصل روی بوم های سنتی به سبک ۴ دوره گذشته و تلفیق این چند دوره با نگاهی نو عرضه شده است. ضمن این که آثار شمسه و حاشیه لچک ترنج و سرلوحه هم به شیوه قدما هم مشاهده می شود.
زهرا جعفری فعالیت هنری اش را سال ۷۹ شروع کرد و عناوین برگزیده دومین و سومین نمایشگاه هنری قرآن مجید در اصفهان، برگزیده سومین و هشتمین جشنواره ملی جلوه های رضوی و برگزیده هشتمین جشنواره دوسالانه ملی نگارگری ایران را در کارنامه دارد. همینطور تذهیب کتاب تفسیر قرآن صافی، تذهیب کتاب قرآن المصحف التعلیمی، مرمت و تذهیب آثار خوشنویسی قدما و تذهیب آثار خوشنویسان به نام کشور هم از فعایت های این بانوی هنرمند است.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این آثار همه روزه ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نگارخانه هنر واقع در خیابان شریعتی، خیابان جلفا، کوچه عقاب رجوع کنند.


منبع:

1400/11/10
13:53:00
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو