راز ماندگاری سرودهای انقلابی چیست؟

راز ماندگاری سرودهای انقلابی چیست؟

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو رادیو صبا با ویژه برنامه ˮیک روایت یک سرودˮ که برای ایام دهه فجر آماده پخش کرده است، راز ماندگاری سرودهای زمان انقلاب را بررسی می کند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، "یک روایت یک سرود" عنوان یکی از ویژه برنامه های رادیو صبا در روزهای دهه فجر است. این برنامه در ساختار مستند به مدت ۳۰ دقیقه ساخته شده و در چارچوب گفت و گو با عوامل تولید سرودهای خاطره انگیز انقلابی به خاطرات تولید این آثار می پردازد.
سیامک احمدی پور، تهیه کننده برنامه "یک روایت یک سرود" اظهار داشت: این ویژه برنامه به شکل مستند محور است که به سرودهای انقلابی از جنبه های مختلف می پردازد. "یک روایت یک سرود" با پخش بخش هایی از سرودهای انقلابی از سختی ها و دشواری های تولید آثار فرهنگی در دوران انقلاب می گوید. پخش سرودهای خاطره انگیز یاد روزهای انقلاب را برای مخاطبان زنده می کند و در بخش های مختلف به راز ماندگاری و جذابیت این سرودها پرداخته می شود.
وی سپس بیان نمود: این برنامه در هر قسمت با گفت و گو با عوامل تولید کننده این سرودها به سختی ها و مشقت های ضبط موسیقی و سرود در آن زمان می پردازد و با گفت و گو با این هنرمندان به راز ماندگاری و جذابیت این سرودها پس از سال ها اشاره می شود. تولید موسیقی و ترانه امروزه با امکانات موجود کار راحتی است ولی وقتی در شرایط سخت انقلاب یک سرود، یک ترانه یک روزه بدون امکانات ضبط و آماده می شود و سالیان سال در خاطره ها می ماند، راز بزرگ در این کارها نهفته است که در این برنامه سعی کردیم با گفت و گو با هنرمندان این عرصه درباره راز ماندگاری این ترانه ها بپرسیم.
این تهیه کننده رادیویی در انتها خاطرنشان کرد: تاریخ، معلم بسیار خوبی است اما باید از تاریخ درس بگیریم. جوانانی که وارد عرصه موسیقی می شوند شاید راز ماندگاری این سرودها درسی برایشان باشد. این برنامه با خاطره بازی با سرودهای انقلابی یاد و خاطره روزهای انقلاب را برای مخاطبان زنده می کند.
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، برنامه "یک روایت یک سرود" به مدت ۳۰ دقیقه ساخته شده است که مروری بر خاطرات ترانه های انقلابی دارد. سیامک احمدی پور تهیه کنندگی این برنامه را انجام داده است و با اجرای علیرضا سعیدی همراه می باشد. این برنامه هر روز ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه از رادیو صبا پخش می شود.
منبع:

1400/11/13
10:08:58
5.0 / 5
575
تگهای خبر: ترانه , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵