موسیقی فجر ۳۷ در آینه مهر؛

نفس های عمیق کرونا در سالن میلاد

نفس های عمیق کرونا در سالن میلاد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو شب گذشته کنسرت علیرضا طلیسچی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در چارچوب جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، شب گذشته شنبه ۲۳ بهمن ماه و در چارچوب چهارمین شب از سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت علیرضا طلیسچی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار گردید.
این کنسرت قرار بود ساعت ۱۹ آغاز شد که با گذشت حدود ۱۰ دقیقه از این ساعت صدایی به شکل اپراتور حضور مخاطبان را به سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر خوشامد گفت و از آنها خواست در طول اجرای برنامه تمامی پروتکل ها را رعایت نمایند.
سالن تقریباً خالیست و فقط همکف صندلی ها و جایگاه ها پر شده است که البته تا آخر کنسرت همکف به صورت کامل پر می شود اما ردیف های بالایی سالن میلاد تک تک و چند نفر در بین هر چند ردیف دیده می شود که احتمالاً به علت رعایت پروتکل ها و شرایط کرونایی کشور است.
تا پیش از ساعت ۱۹: ۱۵ اعضای گروه سر جایگاه های خود مستقر می شوند و دقایقی بعد آغاز به نوازندگی می کنند. «زندگی جونم» نخستین قطعه ای است که طلیسچی همزمان با خواندن آن وارد استیج می شود. قطعه ای که خودش ترانه سرای آن هم هست و در بخشی از آن می خواند «خود ماه اینقدر ماه نیست که تو انقد ماهی»
طلیسچی پس از قطعه اول با حضار سالن احوالپرسی کرد و اظهار داشت: خیلی خیلی خوش آمدید به کنسرت خودتان، خیلی خوشحالم که چشم در مقابل چشم شما ایستادم.
این خواننده پاپ به رسم همه پاپ خوان ها و به منظور تهییج مخاطبان برای دست و جیغ و هورا بیان نمود: «می بینم که جسته و گریخته و با فاصله اجتماعی نشسته اید اما این سبب نشه که از جیغ هاتون کم بشه. پس با دست و جیغ بریم سراغ آهنگ بعدی.»
این درخواست خوانندگان پاپ برای «جیغ کشیدن» مخاطبانشان تقریباً سنت ثابت اغلب کنسرت هاست و گویی در انتها هر کنسرت به تعداد جیغ های مخاطبان است که اعتبار هر اجرا سنجیده می شود!
طلسیچی هم در ابتدا، وسط و آخر هر قطعه مخاطبان را به جیغ کشی های جمعی دعوت کرد و اظهار داشت: «دمتون گرم واقعاً به نسبت تعدادی که در سالن نشسته اید به صدای جیغ تون نمی خوره.»
این خواننده پاپ یکی از قطعات تلفیقی خویش را هم در ادامه برای مخاطبانش اجرا کرد و در توضیحاتی اظهار داشت: زمانی موسیقی تلفیقی بازارش داغ شد خوانندگان موسیقی سنتی با خوانندگان پاپ می خواندند. ما آن زمانی با سعید آتانی قطعه ای اجرا کردیم که هم اکنون خودش نیست اما صدایش در این قطعه هست.
و بعد روی این قطعه با نام «به خودم بد کردم» که صدای خواننده دیگری هم بود خوانندگی کرد.
نکته قابل توجه در این کنسرت مخاطبانی بودند که بی هیچ نگرانی ماسک های خویش را برداشته و هر یک با جیغ و انواع انرژی ها تنفس های خویش را لحظه به لحظه به سالن می دادند. تنفس هایی که این دفعه بنایی بر احیا نداشت و هر یک نفر می توانست سلامتی دیگر حاضران در سالن را تهدید کند. هرچند که پیش از کنسرت و در ابتدای ورود جمعیت به سالن همه با تب سنج، چک می شدند اما این شرایط می توانست فضای خطرناکی را از نظر رعایت پروتکلهای بهداشتی رقم بزند.
قطعه بعدی طلیسچی «دیوونه دوست داشتنی» بود که او از مخاطبان پرسید: «یخ ها آب شد؟» و پس از آنها خواست قطعه را خودشان بخوانند.
طلیسچی در این کنسرت دو قطعه را با همراهی جمعیت حاضر در سالن خواند و اطلاع داد که مقرر است ویدئو کلیپی ضبط شود که صدای مردم در آن است. حضار هم که با بلیت هایی حدود ۳۰۰ هزار تومانی به کنسرت آمده بودند گویی قرار بود امشب سنگ تمام بگذارند و استفاده از ماسک در این میان حداقلی ترین موردی بود که احتمالاً رعایت می کردند.
«لیلا» که اخیرا انتشار یافته و «قاف» دیگر قطعاتی بود که طلیسچی در این کنسرت اجرایشان کرد که مورد استقبال فراوانی هم قرار گرفت.
طلیسچی آهنگ بعدی خویش را با گفتن از هدف، معرفی نمود و وقتی از اهداف آدم های مختلف گفت چند نفری از میان سالن نام قطعه او را با عنوان «آخرش قشنگ باشه» فریاد کردند.
او در انتها کنسرت هم سه آهنگ را باردیگر خواند و باز هم حضار را به دعوت کرد تا بدون موسیقی و بدون همراهی خودش قطعات را اجرا کرده و همخوانی کنند و در جمله انتهایی اجرای خود هم خطاب به حضار اظهار داشت: «خیلی ممنونم که امشب را برای من زیبا کردید به افتخار خودتان یک جیغ زیبا بکشید.»


منبع:

1400/11/24
20:43:11
5.0 / 5
557
تگهای خبر: آهنگ , پاپ , ترانه , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو