شنبه ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود؛

بزرگداشت محمود فرشچیان در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

بزرگداشت محمود فرشچیان در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

سایت رسمی سیامک یزدانجو: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شنبه 30 بهمن ماه 1400 مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی محمود فرشچیان نقاش و نگارگر برجسته کشور را در فضای مجازی برگزار می نماید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی استاد محمود فرشچیان نقاش ونگارگر برجسته کشور را در فضای مجازی برگزار می نماید.
در این مراسم که از ساعت ۱۴: ۰۰ تا ۱۶: ۰۰ برگزار می شود محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، حسن بلخاری رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، غلامحسین امیرخانی رییس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، محمد علی رجبی نگارگر و استاد دانشگاه تهران و امیراسماعیل آذر مدیرگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات سخنرانی خواهند کرد.
محمود فرشچیان در حوز نقاشی ایرانی به مبتکر سبک و مکتب خاصی است که در عین توجه به اصالت مبانی سنتی این هنر، با ابداع شیوه های نو، قابلیت و کارایی نقاشی ایرانی را افزایش داده است. او این هنر را غنا بخشید و از حالت الزامی یک پدیده متکی به شعر و ادبیات رها کرد و رسالت و ارزشی در حد سایر هنرها در نقاشی ایرانی پدید آورد، تا جایی که آثار هنری اوآمیزه دلپذیری از اصالت و نوآوری است. فرشچیان با خطوط روان و ترکیب بندی های ظریف و مدور، راز و رمزها و اشارات درونی نهفته را در آثار خود به وجود می آورد. در همین حال با نوآوری در گزینش موضوع و پرداخت اثر به گستره ای فراتر از قالب های مرسوم می رسد. آثار استاد فرشچیان در بیش از صدها نمایشگاه فردی و جمعی در ایران و سایر کشورها برپا گشته و با استقبال بسیار زیادی روبه رو شده است.
مراسم بزرگداشت این نقاش و نگارگر در نشانی های زیر در فضای مجازی پخش خواهد شد:
https: //www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲
https: //www.aparat.com/mafakherefarhangi
https: //t.me/anjomanasarmafakher


منبع:

1400/11/28
11:23:53
5.0 / 5
470
تگهای خبر: شعر , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو