عکسی تکان دهنده از اعدام در جنگ

عکسی تکان دهنده از اعدام در جنگ

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و بررسی تصویر «اعدام در سایگون» می پردازد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی اثرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی با عنوان «اعدام در سایگون» رفته است.
این عکس توسط ادی آدامز عکاس آمریکایی در اول فوریه ۱۹۶۸ در منطقه جنگی سایگون، ویتنام جنوبی به ثبت رسید. تصویر اعدام یک ویت کنگی غیرنظامی توسط سرتیپ نگوک لوآن در خلال جنگ ویتنام است.

ادی آدامز که در ۱۲ ژوئن سال ۱۹۳۳ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا متولد شد، در ۱۴ جنگ حضور داشت. تأثیرگذارترین تصاویر او بدون شک تصاویری بود که وی در خلال جنگ ویتنام گرفت. تصاویری که حقیقت زندگی را نشان می دهد، تصاویری از پناهندگان ویتنامی، عکسی از حمله دزدان دریایی، تجاوز به زنان پناهنده، غارت اموال آنها و سایر صدمه ها و تصویری که نشان دهنده تلاش مادر برای حفاظت از پسرش در جنگ خانه به خانه در ویتنام است همگی همچون تصاویر اثرگذار ثبت شده توسط این عکاس هستند.
«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۶ اسفند ماه ساعت ۰۳: ۱۵ صبح به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰: ۱۵، ۱۹: ۱۵و شنبه ساعتهای ۲۱: ۴۵، ۱۴: ۱۵، ۰۸: ۴۵ و یکشنبه ساعت ۱۶: ۴۵برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

منبع:

1400/12/06
13:19:59
5.0 / 5
294
تگهای خبر: نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو