به آهنگسازی سهیل حسنوی؛

آلبوم تنها منشین منتشر گردید

آلبوم تنها منشین منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو آلبوم تنها منشین به آهنگساز سهیل حُسنوی از نوازندگان و آهنگسازان موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «تنها منشین» عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های منتشرشده در فرایند تولید و فروش محصولات موسیقایی ایران است که اخیرا با آهنگسازی سهیل حُسنوی پیش روی شنوندگان قرار گرفت.
«تنها منشین» اثر علی تجویدی، «بداهه نوازی» ضمن اشاره به درآمد اصفهان، «خوشه چین» به آهنگسازی روح الله خالقی، «بداهه آوازی» ضمن اشاره به قره باغ و بیات راجع، «شهر شیراز» بر مبنای یک ملودی محلی استان فارس قطعات بخش اصفهان و «مرز» برگرفته از یک ملودی یمنی، «دشتستانی» برگرفته از ملودی های محلی شمالی، «بداهه آوازی» ضمن اشاره به دیلمان و درآمد دشتی، «موسم گل» اثر موسی معروفی (مقدمه بر مبنای تنظیم محمدرضا درویشیم، «یاد دوست» و «ضربان خسته تکرار» اثر بهداد بابایی قطعات بخش دشتی این آلبوم را می سازند.
سهیل حسنوی نوازنده سنتور، سیاوش کامکارمیکس و مستر و سارا نیک فروز گروه اجرایی این آلبوم را می سازند.
سهیل حُسنوی که طی سالهای اخیر آلبوم های «تلاطم» و «بزم حریفان» را منتشر نموده بود، در توضیحات این اثر نوشته است:
مجموعه پیش رو شامل واریاسیون روی ملودی های محلی و بازتنظیم آثار ماندگار قدیمی و معاصر برای ساز سنتور است که از چند سال پیش به صورت پراکنده در فراغت و خلوت آنها را با مضراب هایم روی ساز زمزمه می کردم.

از ملودی ساده و بی آلایش «گل گندم» (اولین آهنگی که در سنتور فراگرفتم) تا «موسم گل» و تنظیم فنی محمدرضا درویشی (که به حق شاهکاری در موسیقی ارکسترال ایرانی است) و دیگر قطعات که هرکدامشان برایم یادآور خاطرات شیرین و تجربیات ارزشمندی است که در طول دوران زندگی ام کسب کردم و در این مجموعه با درآمیختن حس و حال درونی و آموخته هایم از موسیقی و سنتورنوازی، آنها را به زبان سازم ترجمه و اجرا کردم.
امید است این قطره کوچک از دریای بیکران نغمه های خاطره انگیز به قلم موسیقایی بنده مقبول اهل فن و دوستداران موسیقی بدون کلان و ساز سنتور واقع شود.
آلبوم «تنها منشین» با شماره مجوز ۱۴۰۰۰۴۹۹۹ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماره کتابخانه ملی ۳۷۱۳۴ پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

1400/12/08
11:43:03
5.0 / 5
438
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , آواز , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو