شروع به کار هیات انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی

شروع به کار هیات انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو معاون هنری حوزه هنری از شروع به کار هیأت های علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی اطلاع داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری با بیان این خبر اظهار داشت: برای انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب در دو سطح هیأت های علمی و نخبگانی تشکیل شده است که فرآیند انتخاب را بر مبنای شاخص هایی چون خلق اثر با انتشار وسیع یا اکران موفق در سال ۱۴۰۰، تأثیرگذاری اجتماعی، تلاش ویژه در مورد آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، تجربه مؤثر در جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی و واکنش هنرمندانه، تأثیرگذار و سریع به اتفاقات و رویدادهای روز کشور به انجام خواهند رساند.
وی اضافه کرد: انتخاب اولیه و معرفی کاندیداها در رشته های داستان، شعر، نمایش، موسیقی، عکس، معماری، طنز، ادبیات پایداری، خوشنویسی، نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویر سازی، فیلم داستانی، مستند، انیمیشن و پژوهش صورت خواهد گرفت و در هر رشته یک هنرمند بعنوان کاندیدا به هیأت عالی انتخاب معرفی و نهایتا طی فرایندی از میان این هنرمندان ۵ کاندیدای نهایی و چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب معرفی خواهند شد.
معاون هنری حوزه هنری همینطور به انتخاب یک رویداد ویژه هنری که توانسته باشد تاثیر اجتماعی فوق العاده ای در بین مردم بگذارد و سطح مخاطب قابل توجهی را به خود اختصاص دهد بعنوان رویداد برگزیده هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و افزود این برگزیدگان در آئین پایانی هفته هنری انقلاب که از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه همزمان با ایام شهادت شهید آوینی برگزار می گردد معرفی خواهند شد. وی افزود همین فرآیند در استان ها هم به انجام می رسد و چهره سال هنر انقلاب در هر استان هم معرفی و در ویژه برنامه اختتامیه هفته هنر انقلاب در استان تجلیل خواهد شد.
دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی در مورد برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در این هفته گفت برنامه های متنوعی از جانب ستاد هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها تدارک دیده شده است که حتما جزئیات آن در نشست رسانه ای به اطلاع خواهد رسید وی اجمالا به تسهیل استفاده از سینماهای حوزه هنری در سطح کشور و کتاب فروشی های مرتبط در آن ایام اشاره نمود و افزود این برنامه ها در رشته های هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر، ادبیات، طنز و پژوهش در طول هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها برگزار می شود.
هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال در روزهای شهادت شهید آوینی با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سایر دستگاههای هنری برگزار و چهره سال هنر انقلاب معرفی می شود.
پیشتر چهره هایی مثل مرتضی سرهنگی – مجید مجیدی- ابراهیم حاتمی کیا – وحید یامین پور – مسعود شجاعی طباطبایی بعنوان چهره سال هنر انقلاب انتخاب و معرفی گشتند.


منبع:

1400/12/10
18:57:39
5.0 / 5
382
تگهای خبر: آموزش , ساز , شعر , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو