نمایش فناپذیری موجودات در نمایشگاه نقاشی فناناپذیر

نمایش فناپذیری موجودات در نمایشگاه نقاشی فناناپذیر

سایت رسمی سیامک یزدانجو: فناناپذیر عنوان نمایشگاهی از آثار محمد محمدزاده است که در گالری ماهر برگزار شده و این نمایشگاه تا 20 اسفند میزبان علاقه مندان است.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی گالری ماهر، محمد محمدزاده درباره نمایشگاه «فناناپذیر» اظهار داشت: سوژه نمایشگاه فناپذیر، فسیل است، این مجموعه از فناپذیری موجودات زنده می گوید. همین طور بر ناپایداری فیزیکی، تغییر و نابودی تراژیک موجودات تاکید دارد. در حقیقت آثار با هدف ایجاد وحشت طراحی نشده اما نقاشی ها ممکنست ترسناک به نظر برسند. بااینکه نگاه نخست بر ایجاد فسیل آرت بوده اما روی هم رفته ممکنست برخی مخاطبان مجموعه را در ژانر وحشت تعبیر کنند. این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۰ اثر از مجموعه فسیل است که همگی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در پنج سال اخیر خلق شده اند.
وی با بیان این که تمام آثار این نمایشگاه به فروش رسیده است، درباره انتخاب سبک اکسپرسیون آبستره برای این مجموعه توضیح داد: اگر در طبیعت به یک فسیل توجه گردد، خود به خود تصویر آبستره اکسپرسیون شده ای از آن در چشم هویدا می شود و بنا بر این بنظر می رسد که شیوه اکسپرسیون آبستره بهترین گزینه جهت ارائه چنین موضوعی باشد. رنگ قهوه ای تیره که در بطن آثار به چشم می خورد نشانه سپری شدن زمان و زنگار گرفتن فسیل ها است. از همین رو برخی موجودات که در نقاشی ها ناشناخته و عجیب الخلقه به نظر می رسند، فسیل آبستره گونه هستند.
محمّد محمّدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ تجربیات مختلفی در حوزه نقاشی، عکاسی، فیلمسازی و نویسندگی دارد. ابداعات نو در حیطه عکاسی داگرئوتیپ و ادغام تکنولوژی باستانی عکاسی با عکاسی مدرن یکی از مهم ترین کارهای محمدزاده است. او تا حالا پنج کتاب در حوزه عکاسی همچون «نخستین داگرئوتیپ های معاصر ایران» و بیش از ۶۰ مقاله درباره عکاسی داگرئوتیپ نوشته است. او با شیوه عکاسی داگرئوتیپ از بسیاری هنرمندان به نام ایران عکاسی کرده و نمایشگاه گوناگون عکاسی نیز برپا کرده است.
نمایشگاه «فناپذیر» تا ۲۰ اسفندماه در گالری ماهر در خانه کتاب پیدایش واقع در خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۰۹ به تماشا است.


منبع:

1400/12/17
21:57:20
5.0 / 5
423
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو