اجرای یک پروژه موسیقایی نمایشی برمبنای منطق الطیر عطار

اجرای یک پروژه موسیقایی نمایشی برمبنای منطق الطیر عطار

سایت رسمی سیامک یزدانجو: پروژه موسیقایی ـ نمایشی «سیمرغ نامه» برمبنای منطق الطیر عطار نیشابوری اثری موزیکال از مریم شریف زاده شیرازی و کارگردانی میترا کریم خانی است که شانزدهم اردیبهشت ماه (1401) در تالار وحدت به روی صحنه می رود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، امیر عابدی و مریم شریف زاده شیرازی تهیه کنندگان، خشایار حاجی سید جوادی مجری طرح، پگاه نیایی طراح حرکات فرم، نگار اعزازی سرپرست سازهای کوبه ای تعدادی از اعضای گروه اجرائی این پروژه نمایشی ـ موسیقایی را می سازند.
در توضیحات تکمیلی این پروژه که با همراهی گروهی از هنرمندان کودک و نوجوان کشورمان در پاسداشت عطار نیشابوری و قالبی متفاوت روی صحنه می رود، آمده است:
«این اثر برمبنای داستان منطق الطیر اثر باارزش عطار نیشابوری بازنویسی و روی اشعار آن آهنگسازی و تلفیق شعر و موسیقی انجام شده است. در این پروژه سعی شده تا با ترکیبی از موسیقی و یک اثر ادبی فاخر ایرانی، اثر متفاوتی با همراهی برخی از هنرمندان بهادار کودک و نوجوان کشورمان پیش روی مخاطبان قرار داده شود. البته با توجه به این که سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ توسط کمیسیون ملی یونسکو «سال تجلیل از عطار نیشابوری» نامگذاری شده، بدین سبب زمان مناسبی است تا این اثر فاخر در قالبی موثرتر در سطح ملی و بین المللی روایت و معرفی شود.
این اثر نه فقط توجه مخاطب را به ادبیات کلاسیک و موسیقی بدیع ایرانی جلب می کند، بلکه با ایجاد نقش برای پرندگان بومی ایران، آنها را به توجه به محیط زیست می طلبد. بدین سبب داستان منطق الطیر بهانه ای است برای معرفی قسمتی از میراث طبیعی این سرزمین و طبیعتی که قسمتی از آن پرندگان بی همتایی هستند.»
منبع:

1401/02/06
23:46:09
5.0 / 5
586
تگهای خبر: آهنگ , ساز , شعر , موزیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو