ضربان کنسرت ها ممتد می شود؟

ضربان کنسرت ها ممتد می شود؟

سایت رسمی سیامک یزدانجو: دیگر شاید باورمان شده باشد که «موسیقی» در میان سایر هنرها، حکم فرزند وسط خانواده را دارد که هر بار مشکلی پیش می آید، همه چیز بر سرش خراب می شود. نمونه اش هم همین اتفاقات اخیر که بیشترین تاوان را موسیقی و اهالی اش پرداخت کردند؛ این در حالیست که انسان بیش از هر هنری با موسیقی سر و کار دارد و طبیعتا نیاز بیشتری هم به آن حس می کند. با این همه بعد از تعطیلی چندین ماهه کنسرت ها، حالا «زانکو» در اولین تجربه ی خود مقابل جمعیت عظیمی به روی صحنه رفت و این اتفاق شاید به منزله گشایش قفل تعطیلی کنسرت ها و نفسی باردیگر برای موسیقی باشد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، به رغم امکان متناسب کردن محتوای کنسرت ها برمبنای مناسبت ها، با اینحال هرسال ماه رمضان که می آمد اغلب کنسرت ها تعطیل می شدند، محرم و صفر می آمد باز هم کنسرت ها تعطیل می شد، ابتدا گمان کردیم این تعطیلی ها فقط به دو ـ سه ماه در سال محدود شود، اما کرونا که آمد، باز کنسرت ها کلا تعطیل شدند و اتفاقا این دفعه فضای موسیقی تا حد زیادی رو به خاموشی رفت. با آرام گرفتن کرونا و بمحض این که اهالی موسیقی برای مدتی توانستند نفس بکشند، این دفعه در فضایی متفاوت، ناآرامی ها شروع شد و کنسرت ها بار دیگر تعطیل شدند.
در این مدت پیشنهادهای متفاوتی برای شروع کنسرت ها از طرف اهالی موسیقی، اصحاب رسانه و مدیران فرهنگی عنوان شد، ولی بازه زمانی تعطیلی کنسرت ها به هر جهت به چندین ماه کشیده شد؛ البته که در طول این مدت اجراهای خصوصی همچون ارکستر ملی ایران، پرواز همای و امید جهان را داشتیم، ولی این اجراها اغلب به شکلی نبود که کسی بتواند بلیط بخرد.
حال با گذشت چندین ماه خواننده جوانی که بیشتر با آهنگ «مثلا» معروف شده است و تابحال تجربه کنسرت رسمی را نداشته، پنجشنبه شب ـ ششم بهمن ماه ـ در مقابل جمعیت قابل توجهی در سالن میلاد نمایشگاه به روی صحنه رفت؛ کنسرتی که در ابتدا گمان می رفت بلیط هایش تا مرز ۶۵۰ هزار تومان به فروش برسد اما در نهایت مشخص شد که سقف قیمت بلیط های این کنسرت، ۵۰۰ هزار تومان است؛ عددی که احتمالاً مبلغی باشد که مخاطبان از این به بعد برای کنسرت ها باید پرداخت کنند.منبع:

1401/11/08
12:26:01
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آهنگ , خواننده , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو