ویدئویی از مراحل آماده سازی کنسرت بحث برانگیز تخت جمشید

ویدئویی از مراحل آماده سازی کنسرت بحث برانگیز تخت جمشید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتشار فیلمی از مراحل آماده سازی محل برگزاری کنسرت در تخت جمشید، اعلام نمود که علیرضا قربانی از یکشنبه ۱۰ تیرماه تا حدود یک هفته در پهنه تخت جمشید، کنسرت خواهد داشت.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، کنسرت علیرضا قربانی در تخت جمشید با وجود واکنش های مختلفی که به آن شده است، از امشب یکشنبه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۳ شروع می شود. به قول مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مقرر است این کنسرت تا پانزدهم تیرماه ۱۴۰۳ اجرا داشته باشد.
درحالی که نگرانی هایی در رابطه با احتمال بروز صدمه ناشی از ارتعاش و صدا به این سازه تاریخی، که در لیست میراث جهانی ثبت شده، مطرح است، اما مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفته است «شب گذشته، ۹ تیرماه همراه با گروه کارشناسان میراث فرهنگی از مکان آماده شده برای برگزاری کنسرت و پشت استیج تست گرفتیم و مشخص شد که هیچ صدایی به تختگاه تخت جمشید نمی رسد.»
در این زمینه بخوانید:
چند پرسش مهمِ بدون پاسخ در رابطه با کنسرت «تخت جمشید»
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حالا فیلمی از مراحل آماده سازی محل برگزاری کنسرت علیرضا قربانی منتشر نموده است که نشان داده است محل اجرا در پهنه تختگاه تخت جمشید چیدمان شده است و صندلی تماشاچیان رو به سازه تخت جمشید، قرار گرفته است. مسؤلان میراث فرهنگی گفته اند این محل ۵۰ متر از تختگاه یا صفحه فاصله دارد.منبع:

1403/04/11
15:14:41
5.0 / 5
96
تگهای خبر: ساز , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو