جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال به ایستگاه پایانی رسید

جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال عصر جمعه ششم اردیبهشت ماه در سالن فارابی دانشگاه هنر برگزار می گردد.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال جمعه ۶ اردیبهشت با حضور رئیس دانشگاه هنر، مدیركل دفتر هنرهای تجسمی برگزار می گردد.
در این مراسم همینطور مستند چهارمین دوره از این جشنواره پخش می شود و زینب كلاته دبیر این دوره سخنانی در مورد چهارمین جشنواره نقاشی ژكال ایراد خواهد نمود. در ادامه بعد از قرائت بیانیه هیئت داوران، چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال برترین های خویش را خواهد شناخت.
نمایشگاه جشنواره نقاشی ژكال از ۲۳ فروردین ۹۸ در پردیس ملت شروع به كار كرد. ۱۵۷۰ اثر بعد از انتشار فراخوان در دی ماه سال قبل به دبیرخانه جشنواره و به مرحله انتخاب آثار راه یافتند كه در این مرحله، اساتیدی چون سید حسین سلطانی، رضا خدادادی، رضوان صادق زاده، حامد صحیحی و رزیتا شرف جهان ۱۲۵ اثر از ۱۰۱ را انتخاب كردند.
مرحله داوری نهایی توسط هیئت داورانی متشكل از فرح اصولی، معصومه مظفری، بهنام كامرانی، جمال عرب زاده و پویا آریان پور انجام شد و ۱۱۱ اثر از ۸۳ هنرمند به نمایشگاه چهارمین جشنواره ژكال راه یافتند. آثار راه یافته به بخش نمایشگاهی هم تا روز ششم اردیبهشت ماه بر روی دیوار گالری پردیس ملت هستند.
چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژكال در كنار نمایشگاه پردیس ملت، برنامه ها، نشست ها، كارگاه های آموزشی و ورك شاپ های متعددی را برای دانشجویان علاقمند پیش بینی كرده كه از میان می توان به ورك شاپ آزاد نقاشی زیر نظر پویا آریانپور اشاره نمود كه فردا پنج شنبه پنجم اردیبهشت در فضای باز پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار می شود و ورود برای دانشجویان، علاقمندان و هنردوستان مجانی است.
از جمله كارگاه های آموزشی دیگر كه برای اولین بار امسال در كنار نمایشگاه نقاشی ژكال با حمایت اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد؛ وركشاپ نقاشی با مبحث آزاد در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر است. این رویداد همزمان با هفته ی علمی پژوهشی و عملی كارگاهی جشنواره به صورت وركشاپ یك روزه و با حضور صد نفر از علاقه مندان به نقاشی برگزار می گردد.
در آخر مراسم هم اساتیدی چون حسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر، جمال عرب زاده و جواد نوبهار اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر آثار را داوری خواهند كرد و به ۳ اثر برتر به رسم یادبود در مراسم اختتامیه جمعه ششم اردیبهشت هدایایی تقدیم می شود.
مراسم اختتامیه عصر جمعه ششم اردیبهشت در سالن فارابی پردیس كاربردی دانشگاه هنر با حضور هنرمندان، اساتید و داوران برگزار می شود.

1398/02/05
15:20:34
5.0 / 5
1552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳