نادر مشایخی روایت كرد

ماجرای قطعه ای كه هیچگاه به جمشید مشایخی نرسید

ماجرای قطعه ای كه هیچگاه به جمشید مشایخی نرسید

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو نادر مشایخی از علایق موسیقایی و خواننده های محبوب مرحوم جمشید مشایخی سخن گفت.


نادر مشایخی - آهنگساز، رهبر اركستر و فرزند جمشید مشایخی - در گفت وگویی با ایسنا، اظهار نمود: پدرم بیشتر به موسیقی اصیل ایرانی و تصنیف خوانی علاقه داشت و لذت می برد. خواننده های محبوب او هم محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، غلامحسین بنان و محمد نوری بود.
او افزود: زمانی كه می خواستم وارد حوزه موسیقی شوم پدرم نگرانی داشت و می گفت كارت دشوار می باشد. وقتی در وین به تحصیل موسیقی می پرداختم پدرم هر ماه یك یا دو كتاب برایم می فرستاد كه ارتباطم را با فرهنگ خودم از دست ندهم؛ او می خواست از من یك ایرانی بسازد.
این موسیقیدان همینطور از یك اجرا برای یادبود پدرش در نیمه دوم خرداد اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است این اجرای موسیقی توسط یك آنسامبل كه از برخی اعضای اركستر ملی ایران تشكیل شده، برگزار گردد. همینطور یك خواننده و یك شاهنامه خوان در این اجرا حضور خواهند داشت.
مشایخی افزود: پدرم از هرچه با ایرانی بودن سر و كار داشت خوشش می آمد و فكر می كنم این شاهنامه خوانی برای پدرم جالب است.
او همینطور توضیح داد: در این اجرا كه در تالار آسمان با مشاركت فرهنگستان هنر و بنیاد رودكی برگزار می شود، قطعات بر مبنای آنچه از پدرم به یاد دارم نواخته می شود.
مشایخی به یكی از قطعات اجرای پیش رو اشاره نمود و افزود: پدرم دستگاه اصفهان را دوست داشت و همیشه می گفت برای من قطعه ای در دستگاه اصفهان بنویس. من هم در حال نوشتن این قطعه بودم كه آن اتفاق رخ داد و این قطعه دیر رسید؛ قرار بود به بزرگداشت برسد اما به یادبود رسید.1398/02/29
15:18:44
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: آهنگ , خواننده , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو