زیبا یا وحشتناك؟

زیبا یا وحشتناك؟

سایت رسمی سیامك یزدانجو: هتلی در لبه یك پرتگاه به ارتفاع 610 متر، غیرمعمول ترین جاذبه گردشگری نروژ است كه معمار تُرك آنرا طراحی نموده. این هتل معلق عنوان «ضد جاذبه» را گرفته است.


به گزارش ایسنا، طراحی های جدید، تعریف سنتی هتل را از اتاق هایی با تخت هایی نرم برای خوابیدن، فراتر برده اند. در عصر حاضر هتل ها به تنهایی یا در مداخله با اثری تاریخی و طبیعی، نقش یك جاذبه گردشگری را ایفا می كنند و فقط مكانی برای خوابیدن و یا استراحت كردن نیستند. رقابت هتلداران پیشرو نیز بر سر بیشتر ماندگار كردن مسافران با وام گرفتن از جذابیت های دیگر است.
دیدنی ها و جذابیت های نروژ این توانایی را دارد كه پس زمینه شایان توجهی برای هر ساختمانی بسازد. «پِرِیكِستولن» صخره ای در جنوب نروژ و یكی ازجاذبه های محبوب گردشگران در این كشور است كه قرار شده با یك اثر معماری تلفیق شود.
یك معمار اهل تركیه، ساخت یك هتل بوتیك را درحالی كه از این صخره ی محبوب، رو به پرتگاهی به ارتفاع حدودی ۶۱۰ متر (۱، ۹۸۲ فوت) آویزان شده، پیشنهاد كرده است.


از خاصیت های معماری این هتلِ معلق، سكوهایی شبیه عرشه كشتی برای تماشای منظره است كه در حد فاصل آنها، سه طبقه از هتل برای اقامت میهمانان قرار گرفته كه هر یك بالكنی برای تماشای منظره خیره كننده پرتگاه دارند. در پایین ترین سطح هتل، روی سكویی شبیه عرشه كشتی، استخری با كف شیشه ای و نمایی ۳۶۰ درجه وجود دارد.
سی. ان. ان كه از اجرای این ایده ی معماری در منطقه محبوب گردشگری در جنوب كشور نروژ آگاهی داده و تصاویر آنرا منتشر نموده، گفته است: برای رزرو اتاق های این هتل عجله نكنید، چون هنوز مجوز ساخت آن داده نشده است.


استخر طراحی شده برای این هتل، تنها استخر غیرمعمول دنیا نیست. اخیرا طرح هایی برای ساخت استخری با نمای ۳۶۰ درجه در یك آسمان خراش ۵۵ طبقه ای در شهر لندن ارائه شده است كه طراحان آن مدعی اند: تنها استخر جهان با نمای ۳۶۰ درجه است.


منبع:

1398/05/12
17:34:14
5.0 / 5
1943
تگهای خبر: ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱