رونمایی از پوستر پنجمین جشن عكاسان سینما

رونمایی از پوستر پنجمین جشن عكاسان سینما

سایت رسمی سیامك یزدانجو: در آستانه برگزاری پنجمین جشن عكاسان سینما، پوستر این جشن با طرحی از علی باقری رونمایی گردید.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، پوستر پنجمین دوره جشن عكاسان سینما روز گذشته سه شنبه ۱۵ مرداد ماه با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عكاسان سینما، منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران رونمایی گردید.
طراحی این پوستر را علی باقری از اعضای انجمن عكاسان سینما و از طراحان پوستر به نام سینمای ایران به عهده دارد.
باقری كه طراحی پوستر دوره های اول و دوم جشن را نیز در كارنامه دارد، درباره طراحی پوستر این دوره جشن اظهار داشت: پیشنهاد من به هیات مدیره طراحی پوستر برای تمامی دوره های جشن عكاسان سینما و دیدن تصویری بعنوان شاخصه جشن بود و خوشبختانه با این ایده موافقت شد.
وی افزود: طراحی پوستر پنجمین جشن عكاسان سینما با دیگر كارهایم بسیار متفاوت می باشد. در این پوستر تصویر سازی خاصی انجام شد. در ابتدا از فردی خواستم تا شاتر زدن فرضی را برایم انجام بدهد و از او عكاسی كردم و در نهایت ساده سازی شد و به طرح نهایی رسیدم و در واقع نحوه اجرا، این پوستر را با دیگر كارهایم متفاوت می كند.
باقری با اشاره به حضورش بعنوان یكی از عكاسان سینمای ایران و همكاری در برگزاری جشن عكاسان سینما اظهار داشت: هشت سال از زمانی كه عضو انجمن عكاسان سینما شدم می گذرد و بعنوان عكاس سینما جوایزی هم در این زمینه كسب كردم، به همین نسبت درگرافیك سینما فعالیت دارم و این دوحوزه را خیلی نزدیك به هم می بینم ونمی توانم این دو را از هم جدا كنم. خودم را عضوی از انجمن عكاسان سینما می دانم و به آن افتخار می كنم و خوشحالم كه سهمی در برگزاری جشن دارم.
بر این اساس، در بخش مسابقه عكس این رویداد هنری، ۱۶۸ فریم عكس صحنه و پشت صحنه از ۱۶ عكاس به دبیر خانه ارسال شد. بر خلاف سال های گذشته در این دوره، نمایشگاه عكس برگزار نمی گردد و تصاویر منتخب در چارچوب كتاب در روز ۲۴ مرداد ماه رونمایی و عكاس سال سینمای ایران معرفی خواهد شد.
علی نیك رفتار دبیری پنجمین جشن عكاسان سینمای ایران را بر عهده دارد.


منبع:

1398/05/17
18:31:45
5.0 / 5
1806
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو